Muhammed’in (s.a.v) Doğumuyla Meydana Gelen Hadiseler

– Muhammed (s.a.v) doğduğu gece Kabe’de bulunan putlar yüz üstü yere yıkıldı.

– Medayin şehrindeki İran Kisrasının sarayının on dördüncü kulesi (burcu) yıkıldı.

– Yine o gece mecusilerin (ateşe tapanların) bin seneden beri yanmakta olan kocaman ateş yığınları aniden sönüverdi. O ateşin söndüğü tarihi not ettiler. Kisranın sarayından burçların yıkıldığı geceye isabet ediyordu.

– O zaman insanların mukaddes saydıkları Save gölü yine o gece bir anda suyu çekilip, kuruyuverdi.

– Şam etrafında bin yıldan beri suyu akmayan ve kurumuş olan semave nehri vadisi o gece su ile dolup taşarak akmaya başladı.

– Muhammed (s.a.v) doğduğu geceden itibaren şeytan artık Kureyş kahinlerine hadiselerden haber veremez oldu. Kehanet sona erdi.

– Muhammed (s.a.v) doğduğu gece ve daha sonra o zamana kadar görülmemiş bu hadiselerden başka bir çok hadiseler vuku bulmuş olup, son Peygamber Muhammed (s.a.v) doğduğuna işaret olmuştur.

Sonuç: Muhammed’in (s.a.v) Doğumuyla Meydana Gelen Hadiseler

Muhammed’in (s.a.v) Doğumuyla Meydana Gelen Hadiseler hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Muhammed’in (s.a.v) Doğumuyla Meydana Gelen Hadiseler konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com