Bereket Duası – Okunuşu Anlamı ve Arapçası

Bereket duası en çok bilinen dualardan biridir. Genellikle bereket duası olarak bilindiği halde karınca duası da denir. Bu duanın karınca duası olarak da bilinmesinin nedeni ise karıncalar kadar çok çalışmanın bereketi de getireceği alameti olduğu anlamına gelmektedir. Bereket kişinin kazandığının hayra harcaması ile pekişmesidir. Ne kadar kazanırsa kazansın daha fazlasını alabilmenin verdiği duyguya bereket denir. Paranın bereketli olması herkesin kazandığı ile aynı olmasına rağmen daha fazla getirmesi demektir. Bereket ise kişinin içinin temizliği ve Allah’tan istediği dilekleri bereket duası ile pekiştirmesi ile artacaktır.

Bereket duası nasıl okunur

Bu duayı ister Arapça ister Türkçe ister meal şeklinde okuyun hiç fark etmez. Önemli olan Allah’tan ne kadar içten ve doğru olarak istediğinizdir. Her dua için gerekli olan bir özelliğe ise dikkat edilmelidir. Bereket duası da okurken her dua okurken olduğu gibi vücudun temiz olmasına dikkat edilmelidir. Gusül abdesti alınmış olmalıdır. Kişinin gusül temizliği en önemli temizliktir ve Allah’tan bir şey dilerken mutlaka dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Bulunduğunuz ortamın da kayda değer bir temizlikte olmasına dikkat etmek gerekmektedir. İslam dini temizlik dinidir.

Bereket duası taşınır mı?

Bereket duası en sık görülen ve en çok okunan dualardandır. İster çantanızda taşıyabilir isterseniz ev ya da dükkânınıza asabilirsiniz. Asılı olan bir kâğıt parçasının bereket getirmesini beklemek yanlış tabi ki ama o duayı ne kadar sevdiğinizi ve sık sık okuduğunuzu görmek Allah’ı da mutlu edecektir. İstediğiniz zaman okumak için ister öğrenebilir isterseniz telefon arkasına ya da cüzdana koyarak her yerde her boş zamanınızda okuyabilirsiniz.

Her türlü dua her zaman faydalıdır. İnsanın içini ferahlatmanın yanı sıra dileklerine Allah’ın yardımı ile daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Bunun için sadece bereket duası değil her türlü duayı okumak ve içtenlikle iyi dilekler temenni etmek daha faydalı olacaktır. Önemli dualarımızdan Elham, nas, felak gibi duaları da her gün okumak insanın ruhunu okşar ve günün kötü olaylarından stresinden bunaltıcı hatıralarından kurtulmasına yardımcı olur.

Bereket duası her zaman yanınızda taşınabilir bunun yanı sıra ister Türkçe ister Arapça da okuyabilirsiniz fakat bir kez olsun mealini okumak her insan için çok daha faydalı olacaktır. Ne okuduğunu ne söylediğini bilmek çok önemli ve değerlidir. Bu sayede çok daha içten okuyabilirsiniz. Çok daha içten istenen bir dilek ise aynı içtenlikle kabul edilecektir. Allah hayırlı şeyler isteyen ve bunu hak etmeye çalışan kullarını asla geri çevirmez. O her zaman kullarının sırtlarını okşar ve merhametli kolları ile sarar. Kulların bereket istemesi çok doğaldır yalnız sadece istemek yetmez bereketin artması için bu hak etmek iyi bir insan olmaya çalışmak ve kazancını doğru yöne harcamak gerekmektedir.

Bereket – Karınca Duasının Arapça Yazılış Ve Okunuşu

Allahümme ya Rabbi Cebrâîle ve Mîkâile ve İsrâfile ve Azrâile ve İbrahime ve İsmaile ve İshaka ve Yakube ve münzilel berakâti vet Tevrâti vez-Zebûri vel İncili vel Furkan. Ve lâ havle ve lâ kuvvete illa billahil aliyyil azim. Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi, Ya Rabbi, Ya Hayyu, Ya Kayyum, Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernüş, Debernüş, Şazenüş, Kefetatayyuş, Kıtmîr.

Bereket – Karınca Duasının Türkçe Okuma Anlamı

Ey Cebrailin, Mikailin, İsrafilin, Azrailin, İbrahimin İsmailin, İshak ve Yakubun rabbi Allahım, ey bereketleri indiren, Tevrat, Zebur, İncil ve Kuranı indiren rabbim. Güç ve kudret yalnızca büyük ve yüce olan Allaha aittir. Apaçık Hak ve yegane Melik olan Allahtan başka hiçbir ilah yoktur. Sözünde sadık ve Emin olan Hz Muhammed Allah’ın Elçisidir. Ey rabbim, Ey Rabbim, Ey diri ve Kaim olan, Ey celal ve ikram sahibi! Ey büyük (azim) olan arşın sahibi, senden beni helal ve hoş bir rızk ile rızıklandırmanı istiyorum, senin rahmetinle ey merhametlilerin en merhametlisi! Debernuş, Şazenuş, Kefeştetayyuş, Kıtmir, Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş (Ashabı Kehfin isimleri

Bereket Duası – Karınca Duasının Arapça Yazılışı

karinca duasi

Bereket Duasını Dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

5 Yorumlar
 1. Abdulkadir AVCI Yorumunda diyor ki;

  Hocam acilen cocuklara orucla ilgılı bı video hazırlanmalı

 2. Bediha KOŞAN Yorumunda diyor ki;

   üç cocuk annesıyım çocuklarım çok ası en çok kızım karşi gelıyor kızım 9 yaşinda nasıl hareket etmelıyım ,

 3. Ahmet AYDIN Yorumunda diyor ki;

  RABBİM CÜMLEMİZİ KÖTÜLÜKLERDEN KORU BİZLERE HAYIRLI RAMAZAN GÜNLERİ NASİP ET HAYIRLI GÜNLER NASİP ET

 4. Ebrar Eda Yorumunda diyor ki;

  Rabbim bana öyle bir göz ver ki heryerde herşeyde seni göreyim ve bana öyle bir iman ver ki herkesten çok seni seveyim.. ,

 5. Ahmet KAYA Yorumunda diyor ki;

  Allah herkezi ahirete layıkıyla hazırlamayı nasip etsin… ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com