İhlas Suresi Okunuşu, Anlamı ve Tesfiri

İhlas Suresi Hakkında Bilgi

İhlas suresi Allah’ın varlığını ve tek olduğunu anlatan çok yakın bir suredir. İhlas kelime anlamı olarak dine bağlı olmak, dini gereklilikleri tam anlamıyla yerine getirmek ve din konusunda samimi olmak anlamına gelir.

İhlas suresi Mekke’de inmiştir ve dört ayetten oluşmaktadır. Tevhid’in en özlü ve insanlar tarafından en iyi şekilde anlaşılmasını sağlayan önemli bir suredir. Yüce Allah hakkında insanların akıllarında en ufak bir soru işareti kalmamasını sağlayan islam tarihinin bu anlamda en önemli surelerinden bir tanesidir. Kısa, net ve anlaşılır olması bilhassa insanların kolaylıkla anlamaları için özen gösterilmiş bir özelliktir. Allah’ın tek olduğu ve bir denginin bulunmadığı anlatılmaktadır.

İhlas Suresinin Okunuşu

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.1- “Gul huvallâhu ehad. 2- Allâhu’s-samed. 3- Lem yelid ve lem yûled. 4- Ve lem yekun lehû kufuven ahad.

İhlas Suresinin Arapça Yazılışı

İhlas Suresinin Türkçe Anlamı

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. 1- “De ki: O Allah birdir. 2- Allah samed (her şey O’na muhtaç, O kimseye muhtaç değil)’dir. 3- O doğurmamıştır ve doğurulmamıştır. 4- Ve hiçbir şey O’nun dengi değildir.

İhlas Suresi Dinle

Sonuç: İhlas Suresi Okunuşu, Anlamı ve Tesfiri

İhlas Suresi Okunuşu, Anlamı ve Tesfiri hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta İhlas Suresi Okunuşu, Anlamı ve Tesfiri konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

6 Yorumlar
 1. Ezgi TOPAK Yorumunda diyor ki;

  Bizimkilerde biz kendimiz yapalım diye beklesinler ondan sonra sen gevur mu olacaksın diye kızsınlar.

 2. Buket TANYOL Yorumunda diyor ki;

  Rabbim ebediyyen razı olsun değerli kardeşim

 3. Fatih ASLAN Yorumunda diyor ki;

  EY RABBİM KALBİME BUGÜN SENİN AŞKINI ÖYLE HİSSETTİRKİ DÜNYALIK İŞLERİ UNUTUP YANLIZ SENİ ANAYIM..

 4. MERVE GÜL YILDIZ Yorumunda diyor ki;

  slm bu sitedeki herkese slm geceye slm beniduyan herkese ,

 5. Aylin KÖSEOĞLU Yorumunda diyor ki;

  şuanda hasta yataklarında şifa bekleyen bütün müslüman din kardeşlerimize ALLAH’dan şifa diliyorum.Benim babamda hasta sizdende dua istiyorum ALLAH rızası için.ALLAH’ın rahmeti üzerinize olsun ,

 6. Fatma Mekseliyna Yorumunda diyor ki;

  RABBİM CÜMLEMİZİ KÖTÜLÜKLERDEN KORU BİZLERE HAYIRLI RAMAZAN GÜNLERİ NASİP ET HAYIRLI GÜNLER NASİP ET

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com