Rüyada dağ görmek

DAĞ: Rüyada dağ görmek, yöneticiliğe, mülke, galibiyete, rahata ermeye işarettir. Dağın üzerinde bulunmak kadri yüce birine yakın olmaya, isteklerine kavuşmaya işarettir.

Dağa çıkarak tepesine ulaşmak, devlet büyüğünün himayesine girmeye ve memuriyete işarettir. Dağdan inmek makam ve rütbe kaybetmeye işarettir. Dağın üzerine göçmesi devlete gelecek zarara işarettir. Dağın yanması devlet büyüğünün ölümüne işarettir.
Dağın üzerinde ağaç görmek, makama ve insanlar arasında güzel anılmaya ve şöhrete işarettir. Rüyada bir dağın üstünde olup bunu kendi mülkü zannettiğini görmek, kadri yüce kimseye işarettir.

Arafat, Cudi, Uhud ve Tur dağlarından herhangi birini görmek, âlim ve sahillerin hizmetinde bulunacağına işarettir. Dağın kendisiyle beraber yürüdüğünü görmek, savaşa işarettir. Rüyada görülen dağlar amirlere, salihlere, âlimlere işarettir.
Rüyada bir dağda mağaraya girdiğini görmek, emniyet ve vakara veya Rabb’ine tevekkül etmeye işarettir. Dağa düzgün bir yoldan geldiğini görmek, maksada ulaşmaya işarettir. Dağa tırmanmak kârlı bir iş için yola çıkmaya işarettir. Ayrıca dağ kısmete işarettir. Dağda çimenler üzerinde ibadet ettiğini görmek, Allah’ın rızasına ulaşmaya işarettir.

Herşeye rağmen rüya ile amel etmek doğru değildir sonuçta bir rüyadır, fazlaca anlam yüklemek ve hayatımızı yaşantımızı ona göre tahsis etmek doğru değildir bu konuda dikkatli olmak gerekir.

Rüya görmenin çeşitli sebepleri vardır gün içerisinde kafamıza takılanlar rüyamız olabilir çok müşkil olduğumuz bir olay rüyamıza girebilir. ancak bu şekilde de olsa hak rüyalar vardır, bunu bilmek zordur ancak, rüyalarımızı herkese anlatmamalıyız, en güzel rüya tabiri güneş doğmadan ve sabah namazının ardından tabir ettirilmesi güzel olanıdır.

Unutmayın hayat gerçektir, rüya uyanınca biter, en başta dediğimiz gibi rüya ile amel edilmez.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Batuhan KAYGUSUZ Yorumunda diyor ki;

    Cumartesi hooppadanak rüyamda tektaş yüzük takmak ansızın googleladım güzel sayfanız çıkınca camıma düşünüyorum iyiki varsınız güzel sitesiniz,

  2. Afra Mirac Yorumunda diyor ki;

    saat sabah 05 15 sularında erkenden rüyamda denizde yılan gördüm sebepsizce neti açtım bu sayfanın altına gösterince telime okuyorum best siniz lütfen böyle devam edin,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com