Ana Sayfa Dualar

Namaz Kılarken Ve Kur’an Okurken Gelen Vesveseye Karşı Yapılan Dua

Vesvese, inancı sağlam olan kişilerde daha çok görülmektedir. Bunun nedeni ise şeytan daha çok inananlarla uğraşır ve onları yolundan döndürmeye çalışır. Kimi zaman namaz kılarken, kimi zaman Kur’an okurken, kimi zaman da abdest alırken vesveseler ile karşılaşmak mümkündür. Şeytanın vesveseleri yüzünden inananların yaptıkları işler yarım kalabilmektedir.

Vesveseden kurtulmanın en kolay yolu ise Allah’a sığınmaktadır. Allah (c.c.) kendisine sığınanları korur ve gözetir. Bu sayede şeytan ve vesveseleri oradan uzaklaşır. Kur’an-ı Kerim’de yer alan Nas suresi, şeytanın vesveselerinden kurtulmak için okunacak en güzel dua olarak kabul edilmektedir. Nas suresini okuyanlarda rahatlama ve devamlı sıhhat görülmektedir. Özellikle namaz kılarken gelen vesveseden korunmak ya da gece uyumadan önce gelen vesveselerden kurtulmak için Nas suresinin okunması, korkuları ve vesveseleri gidererek rahatlamaya imkan sağlamaktadır. Kur’an okurken gelen vesvese konusunda da yine Nas suresi okunması, şeytanı uzaklaştırmaya yetmektedir.

Namaz Kılarken Ve Kur’an Okurken Gelen Vesveseye Karşı Yapılan Duanın Okunuşu

Namaz kılarken ve Kur’an okurken gelen vesveseye karşı yapılan duanın okunuşu ise şöyledir:

Bismillâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm.

Gul e’ûzu bi-Rabbi’n-nâs. Meliki’n-nâs. İlâhi’n-nâs. Min şerri’l-vesvâsi’l-hânnâs. Ellezî yuvesvisu fî sudûri’n-nâs. Mine’l-cinneti ve’n-nâs.

Namaz Kılarken Ve Kur’an Okurken Gelen Vesveseye Karşı Yapılan Duanın Arapça Yazılışı

Namaz kılarken ve Kur’an okurken gelen vesveseye karşı yapılan duanın Arapça yazılışı ise şudur:

قُلْ اَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِۙ ﴿١﴾ مَلِكِ النَّاسِۙ ﴿٢﴾ اِلٰهِ النَّاسِۙ ﴿٣﴾ مِنْ شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِۙ ﴿٤﴾ اَلَّذ۪ي يُوَسْوِسُ ف۪ي صُدُورِ النَّاسِۙ ﴿٥﴾ مِنَ الْجِنَّةِ وَالنَّاسِ

Namaz Kılarken Ve Kur’an Okurken Gelen Vesveseye Karşı Yapılan Duanın Fazileti

Namaz kılarken ve Kur’an okurken gelen vesveseye karşı yapılan duanın fazileti de:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.

De ki: İnsanların Rabbine sığınırım. İnsanların malikine, İnsanların (gerçek) ilahına; İnsanlara kötü şeyler fısıldayan o sinsi vesvesecinin şerrinden. O ki, insanların göğüslerine (kötü düşünce, şüphe) vesvese verir. Gerek cin, gerekse insanlardan (olan vesvesecilerin şerrinden Allah’a sığınırım.)

Namaz Kılarken Ve Kur’an Okurken Gelen Vesveseye Karşı Yapılan Dua Dinle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz