Melekler İmrenir

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v), Allah (c.c) sevgisinden konuşulan, dinden bahsedilen yerlere meleklerin de imrendiğini şöyle bildiriyor:
Allah’ü Teâlâ’nın yeryüzünde gezen melekleri vardır. Dinden bahsedilen bir topluluk gördükleri zaman arkadaşlarını çağırıp derler ki: “Gelin aradığımız buradadır.

Hepsi gelip rahmetle onları kuşatırlar. Allah’ü Teâlâ onlara sorar:
-Kullarımı ne halde bıraktınız? Melekler:
-Sana hamd, tesbih ve zikir ediyorlardı. Allah Teala:
-Benden ne istiyorlardı? Melekler:
-Cenneti istiyorlardı. Allah Teala:
-Cenneti görmüşler mi? Melekler:
-Hayır görmediler. Allah Teala:
-Ya görselerdi ne yaparlardı? Melekler:

-Cenneti görselerdi daha çok isterlerdi. Allah Teala:
-Neden kaçıyorlardı? Melekler:
-Cehennem ateşinden. Allah Teala:
-Cehennem ateşini görmüşler mi? Melekler:
-Hayır görmediler. Allah Teala:
-Ya görselerdi? Melekler:
-Onu görselerdi, daha fazla korkar. Daha fazla kaçarlardı. Allah Teala:
-Ey meleklerim, sizi şahit tutuyorum, ben onları bağışladım. Melekler dediler ki:
-Onların içinde birisi, ilim öğrenmek veya ibâdet niyeti ile değil, başka bir iş için gelmişti, o da mı af edildi? Allah’ü Teâlâ buyurur:
-Onlar öyle bir cemâat ki, onlarla oturan bir kimse şaki (kötü) olmaz, Cehenneme gitmez.
Bu müjdeye kavuşmak için, birkaç kişi toplanınca, zaruri din bilgilerinden konuşmak, okumak lâzımdır. Fırsatı ganimet bilmelidir.

Sonuç: Melekler İmrenir

Melekler İmrenir hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Melekler İmrenir konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Ayten TOPÇU Yorumunda diyor ki;

    Rabbim öyle anne olabilmemiz idrakini nasib eylesin.İbrahim (a.s.)duası; YA RABBİM beni ve benim neslimden olanları namazda devamlı kıl.Ey Rabbimiz duamı kabul buyur.(İbrahim Suresi 40.ayet)

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com