Abdest Alırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Abdest alırken okunacak dua peygamberimizin yaptığı bir davranış olup bu yönüyle sünnettir. Peygamberimiz vefat ettiği zaman veda hutbesinde ashabına “Size iki emanet bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarıldığınız zaman yolunuzu kaybetmezsiniz. Biri Kur’an diğeri benim sünnetimdir” buyurarak sünnetine riayet eden ümmetiyle ahirette iftihar edeceğini buyurmuştur.

Abdest Alırken Okunacak Duanın Okunuşu

Abdest alırken okunacak dua okunuşu şöyledir:

Bismillahi’l azim. Vel hamdü lillâhi âlâ dinil İslâm ve âlâ tevfik’ıl imân. Elhamdü lillahi’llezi ce’alelmae tahûren ve ce’alel İslâme nûren.

Abdest Alırken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Abdest alırken okunacak dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

اَلحَمْدُ الَّذ۪ى جَعَلَ الْمَاءَ طَهُورًاوَجَعَلَ اْلاِسْلاَمَ نُورًا

Abdest Alırken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Abdest alırken okunacak dua türkçe anlamı ise şöyledir:

“Suyu temiz kılan İslam dinini de nurlandıran Allah’a hamdolsun” anlamına gelmektedir.

Abdest Alırken Okunacak Duanın Fazileti

Abdest alırken okunacak dua fazileti aslında saymakla bitmez. Peygamberimiz her mescide geldiği zaman abdeste başlarken mutlaka bu duayı okur ve Allah’a hamd-ü sena eylerdi. Bu da abdest alırken okunacak dualardan birisi olarak gerçekten de son derece faziletli ve kıymetli dualardan biridir. Bu duayla abdestinizi aldıktan sonra namazınızı edâ ettikten sonra Allah’ın fazlından ve peygamberimizin efendimiz (sav)’in şefaatinden -inşaallah- emin olabiliriz. Bu nedenle mutlaka her abdest alırken okumamız gereken dualardan biridir.

Abdest Alırken Okunacak Dua Dinle

Abdest alırken okunacak dua dinle 

https://www.youtube.com/watch?v=nwYp0SZN0Qk

linkinden dinleyebilir, abdest alırken yapmanız gereken her şeyi fazlasıyla görebilirsiniz. Bununla beraber peygamberimizin izinden giderek her yönden siz de Allah’ın rahmetinden ve de onun kerem sahibi olduğundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu da son derece önemli bir konudur.

Sonuç: Abdest Alırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Abdest Alırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Abdest Alırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com