Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua ile bir bakıma kendimize dua gibi en güçlü kalkanla korumuş oluyoruz. Çünkü orada bize namahrem olan ve gözümüzü her an harama dikeceğimiz yerler bulunmaktadır. İşte bu durumla karşı karşıya kalmamak adına çarşı ve pazarlara giderken mutlaka ama mutlaka bu duaları bizlerin de okuması gerekmektedir.

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Duanın Okunuşu

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Lâilâhe illallahû vahdehü lâ şerikeleh, lehü’l mülkü ve lehü’l hamdü yuhyi ve yumitü ve hüve hayyun lâ yemütü bi yedihi’l hayri ve hüve âlâ külli şey’in kadîr.

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua arapça yazılışı bakımından şunu eklememiz gerekmektedir:

اَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لَهُ الْمُلْكُ وَ لَهُ الْحَمْدُ، يُحْيِي وَيُمِيتُ وَهُوَ حَيٌّ لاَ يَمُوتُ، بِيَدِهِ الْخَيْرُ وَهُوَ عَلىَ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ“

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua türkçe anlamı ise şöyledir:

Allah’tan başka ilâh yoktur. O birdir ve ortağı yoktur. Mülk O’nun elindedir. Hamdler O’nadır. O diriltir ve öldürür. O her zaman kaimdir ve ebedîdir. O her şeye kâdirdir ve O’nun her şeye gücü yeter.

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Duanın Fazileti

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua fazileti çoktur. Peygamberimiz çarşı ve pazar yerlerinin şeytanların otağı kurdukları yerler olduklarını belirterek bu yerlerde insi ve cinni şeytanların salih kulları yoldan çıkarmak için uğraştıkları bilinmektedir.

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Dua Dinle

Çarşı ve pazara giderken okunacak dua dinle

Sonuç: Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Çarşı ve Pazara Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Ece YAKUT Yorumunda diyor ki;

    Allah herkese öyle bı anne öyle bir eş nasip etsin inşallah

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com