Camiye Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Camiye giderken okunacak dua hakkında bilgi Allah’ın toplanma yeri camilerde cemaatle birlikte saf tutarak namaz kılma niyetiyle evinden camiye gidenlerin tek başına eda ettikleri namazdan 27 kat daha sevaplı olduğu efendimiz tarafından buyrulmuştur. Burada 27 sayısının verilmesi hikmetlidir. Camiye giderken siz de aşağıda yer vereceğimiz duayı okuyarak namazınızın daha ihlaslı olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Okunuşu

Camiye giderken okunacak dua okunuşu olarak şunu belirtmemiz gerekiyor:

Allahümme innî es’elüke bi hakkı’s sailine ve aleyke. Ve es’elüke hakkı memşaye hâzâ. Fe innî lem ehruc eşeran ve lâ betaran ve lâ riyaen ve lâ süm’aten. Ve haractüt tigae suhtike ve’btigae merdatik. Fes’elüke en tu’izeni minennâri ve en teğfirali zünûbi. Innehû lâ yağfiruz zünûbe illa ente. Ugbelellahû aleyhi bivechihi ve estağfira lehu seb’unelfi melike.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Camiye giderken okunacak dua arapça yazılışı şöyledir:

34 -MESCİDE (CAMİYE) GİDERKEN OKUNACAK DUÂ

Camiye Giderken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Camiye giderken okunacak dua türkçe anlamı ise şöyledir:

Allah’ım! Senden isteyenlerin hakkı için, şu camiye yürüyüşümün hakkı için. Ben kibirlenmek ve görsünler diye evden çıkmış birisi değilim. Senin gazabından korunmak ve rızânı kazanmak için yola çıktım. İşte bu maksatla beni koru, beni ateş azabından koru ve günahlarımızı bağışla. Çünkü sensin duaları bağışlayan, senden başka duaları kabul edecek yoktur.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Fazileti

Camiye giderken okunacak dua fazileti bu dua okunarak camiye her gidildiğinde Allah-ü Teala o kuluna 70 bin melek indirir ve o melekler de günahkâr kulun bağışlanması için tövbe istiğfarda bulunurlar.

Camiye Giderken Okunacak Dua Dinle

Camiye giderken okunacak dua dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. ÖZLEM TURHAN Yorumunda diyor ki;

    Hocam Allah razı olsun da ben senelerdir yalvarıyorum aileme erken yemek yiyelim erken uyuyalım diye. Kendim en ufak sesten ışıktan rahatsız an bi insanım ailem gece saatlerine kadar ayakta dururken gürültü yaparken ben uyuyamıyorum. Defalarca avrupaya gittim bende gördüm babamda gördü insanlar saat sabat 6da is yerlerini açıyorlar öglen 2-4 arası açık restoran bulamıyoruz öglen uykusuna gidiyorlar. Allah sonumuzu hayr eylesin be bicim müslümanlar olduk niye böyle olduk. Eğitim eğitim eģitim. Yatmayan anne babanın cocugu da yatmaz tabiki. Allah insallah kendim gibi bi insanla evlenmeyi erken yatıp erken kalkmayı nasip eder diye dua ediyorum bazen. Ailemle aram bozuluyor bu yüzden

  2. Barış Ece Yorumunda diyor ki;

    👂👍 kulaklara küpe olacak cinste nasihat günümüzün hastalığı gece internet sabah ikindiye kadar uyku insaları ne hale getirdiler ?hocam sizlerden Allah razı olsun

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com