Ana Sayfa Dualar

Camiye Giderken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Camiye giderken okunacak dua hakkında bilgi Allah’ın toplanma yeri camilerde cemaatle birlikte saf tutarak namaz kılma niyetiyle evinden camiye gidenlerin tek başına eda ettikleri namazdan 27 kat daha sevaplı olduğu efendimiz tarafından buyrulmuştur. Burada 27 sayısının verilmesi hikmetlidir. Camiye giderken siz de aşağıda yer vereceğimiz duayı okuyarak namazınızın daha ihlaslı olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Okunuşu

Camiye giderken okunacak dua okunuşu olarak şunu belirtmemiz gerekiyor:

Allahümme innî es’elüke bi hakkı’s sailine ve aleyke. Ve es’elüke hakkı memşaye hâzâ. Fe innî lem ehruc eşeran ve lâ betaran ve lâ riyaen ve lâ süm’aten. Ve haractüt tigae suhtike ve’btigae merdatik. Fes’elüke en tu’izeni minennâri ve en teğfirali zünûbi. Innehû lâ yağfiruz zünûbe illa ente. Ugbelellahû aleyhi bivechihi ve estağfira lehu seb’unelfi melike.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Camiye giderken okunacak dua arapça yazılışı şöyledir:

34 -MESCİDE (CAMİYE) GİDERKEN OKUNACAK DUÂ

Camiye Giderken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Camiye giderken okunacak dua türkçe anlamı ise şöyledir:

Allah’ım! Senden isteyenlerin hakkı için, şu camiye yürüyüşümün hakkı için. Ben kibirlenmek ve görsünler diye evden çıkmış birisi değilim. Senin gazabından korunmak ve rızânı kazanmak için yola çıktım. İşte bu maksatla beni koru, beni ateş azabından koru ve günahlarımızı bağışla. Çünkü sensin duaları bağışlayan, senden başka duaları kabul edecek yoktur.

Camiye Giderken Okunacak Duanın Fazileti

Camiye giderken okunacak dua fazileti bu dua okunarak camiye her gidildiğinde Allah-ü Teala o kuluna 70 bin melek indirir ve o melekler de günahkâr kulun bağışlanması için tövbe istiğfarda bulunurlar.

Camiye Giderken Okunacak Dua Dinle

Camiye giderken okunacak dua dinle

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz