Abdestten Sonra Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Abdestten sonra okunacak dua peygamberimiz aleyhisalat ü vesselam’ın yaptığı bir davranış olarak sünnettir. Peygamberimiz veda hutbesinde size iki emanet bırakıyorum ona sımsıkı sarıldıkça yolunuzu şaşırmazsınız buyurarak onlardan birinin Kur’an diğerinin ise kendisinin sünnetleri olduğunu belirtmişti. İşte bu bakımdan abdest aldıktan sonra peygamberimiz gibi dua etmeliyiz.

Abdestten Sonra Okunacak Duanın Okunuşu

Abdestten sonra okunacak dua okunuşu ise şu şekildedir:

Eşhedü en lâ ilâhe illallahû vahdehu lâ şerikeleh ve eşhedü enne Muhammeden abduhü ve rasulüh.

Abdestten Sonra Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Abdestten sonra okunacak dua arapça yazılışı ise şöyledir:

أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ وَحْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ وَأَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسُولُهُ

Abdestten Sonra Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Abdestten sonra okunacak dua türkçe anlamı şöyledir:

Allah’tan başka ilâh yoktur, O, tektir ve O’nun ortağı yoktur. Allah’ın bir olduğuna ve ortağının olmadığına şehadet ederim. Yine Muhammed’in O’nun kulu ve elçisi olduğuna şehadet ederim.

Abdestten Sonra Okunacak Duanın Fazileti

Abdestten sonra okunacak dua fazileti çoktur. Abdesti güzelce aldıktan sonra bu duayla noktalamak müminlerin ahirette şefaat umacakları peygamberimizin sünnetlerini adım adım takip etmesi bakımından gerçekten de son derece önem taşıyan konulardan birisi olmaktadır. İşte bu anlayışla hareket ettiğimiz zaman gerçekten de abdesti güzelce kurallarına uyarak aldıktan sonra yerine getirmemiz her açıdan olanaklı hale gelen özelliklerden birisini oluşturacaktır. Bu da her yönüyle tamamen eşsiz niteliklerden birisi olması bakımından değerlendirilecek olunduğu zaman son derece farklı nitelikler arasındaki yerini korumaya devam etmesi yönüyle önemlidir.

Abdestten Sonra Okunacak Dua Dinle 

Abdestten sonra okunacak dua dinle

https://www.youtube.com/watch?v=eiuN010RdRU

Yorumları Göster (3)