Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Vefat eden kişinin gözlerini kapatırken okunacak dua sayesinde mevtanın gözlerini duayı okuyarak kapatabiliriz. Bu duayı okurken ölen kişinin Allah’tan af dilenmesi ve ahiret hayatının nurlu olması için yakarışlar gerçekleştirilir. Bu yönüyle de gerçekten de son derece önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Duanın Okunuşu

Vefat eden kişinin gözlerini kapatırken okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Allahümme mağfirli lifülaelni bismihi derecetehü fihi’l memdiyinne ve eclefhü feya akibihi fi’l ğabirin. Vağfirlena ve lâ yâ rabb’el alemîn. Vefsehlehü fi kabrihi ve nevver lehü fihi.

Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Vefat eden kişinin gözlerini kapatırken okunacak dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

اَللَّهُمَّ اغْفِرْ لِفُلاَنٍ (بِاسْمِهِ) وَارْفَعْ دَرجَتَهُ فيِ الْمَهْدِيِّينَ، وَاخْلُفْهُ فيِعَقِبِهِ فيِ الْغَابِرِينَ، وَاغْفِرْ لَنَا وَلَهُ يَا رَبَّ الْعَالَمِينَ، وَافْسَحْ لَهُ فيِ قَبْرِهِ وَنَوِّرْ لَهُ فِيهِ

Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Vefat eden kişinin gözlerini kapatırken okunacak dua türkçe anlamı şöyledir:

Allah’ım! Bu kulunun günahlarını bağışla, onu affet. Senin hidayetine ermiş kullarınla birlikte derecesini yükselt ve arkasından gelecek salih nesiller bırak. Ey alemlerin Rabbi olan Allah’ım! Hem bizim günahlarımızı hem de onun günahlarını bağışla, kabrimizi genişlet, kabrimizi cennet bahçelerinden bir bahçe eyle.

Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Duanın Fazileti

Vefat eden kişinin gözlerini kapatırken okunacak dua fazileti gerçekten de aslında saymakla bitmez. Ölen kişilerin gözleri genellikle kapalı gider ve bunu kapatmak da arkada kalan gözüyaşlı ahbaplarına düşecektir. Hem gözü açık gömülmemesi için hem de kabristanının cennet bahçelerinden bir bahçe eylenmesi için gönülden gelen yakarışla Allah’a dua edilir. Böylece yüce Rabbi’mizin her şeyi kuşatmış engin rahmetine sığınılarak ondan mağfiret ve tövbe istiğfar dilenebilir.

Vefat Eden Kişinin Gözlerini Kapatırken Okunacak Dua Dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Deniz ALEVŞİMŞEK Yorumunda diyor ki;

    ‘Bir kul, din kardeşinin yardımında bulunduğu sürece, Allah da onun yardımında olur.⚘⚘⚘

  2. Bünyamin Nur Yorumunda diyor ki;

    Çoook güzel geleceğim için bu kısmın geçtiği videoyu kaydetmiştim şimdi bunu kaydetmem yeterli teşekkürler Huzurkapisi abi…

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com