Sabah namazı Nasıl Kılınır

Sabah namazı iki rekât farz iki rekât sünnet olmak üzere toplamda dört rekâttır.

Sabah Namazının İki Rekât Sünneti Nasıl Kılınır

Birinci rekâtta “niyet ettim Allah rızası için sabah namazının iki rekât sünnetini kılmaya” diye niyet edilir. Allah’u ekber diyerek iftitah tekbiri alındıktan sonra namaza başlanır. Subhaneke okunur ardından euzu- besmele çekildikten sonra Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunur. Rukuya gidilir ardından secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. İkinci rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulur, ardından besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunup rukuya gidilir. Secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ duaları okunur. “Es selâmu aleyküm ve rahmet’ullah” diye sağa ve sola selam vererek namaz tamamlanır.

Sabah Namazının İki Rekat Farzı Nasıl Kılınır

Birinci rekâtta “niyet ettim Allah rızası için sabah namazının iki rekât farzını kılmaya” diye niyet edilir. Allah’u ekber diyerek iftitah tekbiri alındıktan sonra namaza başlanır. Subhaneke okunur ardından euzu- besmele çekildikten sonra Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunur. Rukuya gidilir ardından secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. İkinci rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulur, ardından besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunup rukuya gidilir. Secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ duaları okunur. “Es selâmu aleyküm ve rahmet’ullah” diye sağa ve sola selam vererek namaz tamamlanır.

Sabah Namazı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sabah namazının kılınması için vaktinin gelmesi gerekir. Sabah namazının vakti imsakta girer güneş doğana kadar devam eder. Sabah namazının vaktinde kılınması farzdır. Sabah namazının ilk olarak iki rekât sünneti kılınmaya başlanır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Abdullah İŞLEYEN Yorumunda diyor ki;

    mevla dua eden her gönlün duasını,sevdiği kullarının duası gibi kabul etsin.ALLAHI’IM BİZİDE SEV,SEVDİKLERİNE BİZİ SEVDİR,SEVDİKLERİNİ BİZE SEVDİR VE BİZİ ONLARLA YAŞAT,ONLARLA HAŞR ET…Amin amin amin ,

  2. Amed KÜÇÜKUYSAL Yorumunda diyor ki;

    Her yer sende iken insanlık her yerde viran olmuş

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com