İkindi Namazı Nasıl Kılınır

İkindi namazı dört rekât farz dört rekât sünnet olmak üzere toplamda sekiz rekâttır.

İkindi Namazının Dört Rekât Sünneti Nasıl Kılınır

Niyet ettim Allah rızası için ikindi namazının dört rekât sünnetini kılmaya diye niyet edilerek birinci rekâta başlanır. Allahu ekber diyere iftitah tekbiri aldıktan sonra namaza başlanır. Önce sübhaneke okunur ve ardından euzu besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunduktan sonra rükuya gidilir. Secdeye gidilip doğrulup tekrar secdeye gidilir. İkinci rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulur ardından besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunarak rükuya gidilir. Secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik dualarını okunur. Üçüncü rekâtta sübhaneke okunur ve euzu besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunarak rükuya gidilir. Secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. Dördüncü rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulur. Besmele çekilip Fatiha suresi ve ardından kurandan bir sure okunur. Rükuya gidilir secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ duaları okunduktan sonra “Es selâmu aleyküm ve rahmet’ullah” diye sağa ve sola selam vererek namaz tamamlanır.

İkindi Namazının Dört Rekât Farzı Nasıl Kılınır

Niyet ettim Allah rızası için ikindi namazının dört rekât farzını kılmaya diye niyet edildikten sonra Allahu ekber diyerek iftitah tekbiri alınır ve namaza başlanır. Subhaneke okunur ardından euzu besmele çekilir. Fatiha suresi ve kurandan bir sure okunduktan sonra rukuya gidilir. Secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidilir. İkinci rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulur ve ardından besmele çekilerek Fatiha suresi okunur kurandan bir sure okunur. Rükuya gidilir secdeye gidilir doğrulup tekrar secdeye gidildikten sonra oturarak ettehiyattü okunur. Üçüncü rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulduktan sonra besmele çekilir. Fatiha suresi okunduktan sonra rükuya durulur. Secdeye gidilip doğrulup tekrar secdeye gidilir. Dördüncü rekâtta ayağa kalkarak kıyama durulduktan sonra besmele çekilir. Fatiha suresi okunur ve rükuya gidilir. Secdeye gidilip doğrulup tekrar secdeye gidilir. Oturarak Ettahiyyatu ve Allâhumme salli, Allâhumme Bârik ve Rabbenâ duaları okunduktan sonra “Es selâmu aleyküm ve rahmet’ullah” diye sağa ve sola selam vererek namaz tamamlanır.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
 1. Büşra OKUR Yorumunda diyor ki;

  EMANETİN BİLİNCİNDE OLURSAN NE YOL ZOR GELİR, NE DE YÜK…

 2. Büşra KIYICI Yorumunda diyor ki;

  Rabbim cumlemisi cennetiyle cemalendirsin insallah cocuklarimisida geclerimiside naz aşkıyla doldursun kalplerini mevlam allah razi olsun hocam

 3. Ayşe Ecem Yorumunda diyor ki;

  Siyeri sizinle sevdik .İmtihan olan şu hayatın her zerresi sizin gibi değerlerle değer kazanacaktır. Erzurum’un güzel insanı sevgili hemşerim!!!

 4. Esra BALA Yorumunda diyor ki;

  Rabbim bana öyle bir göz ver ki heryerde herşeyde seni göreyim ve bana öyle bir iman ver ki herkesten çok seni seveyim.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com