Heladan-Tuvaletten Çıkarken Okunacak Dualar

Aişe (Radıyallahu anha) dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) kaza-i hacetten çıktığında, mutlaka: ”Mağfiret isterim” derdi. (İmam Ahmed, 6/155; Hakim, Müstedrek 1/158)

İmam Begavi, Şerhu’s-Sünne’de buyurmuştur ki,Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in heladan çıkarken mağfiret dilemesi, helada durduğu müddetçe Allahu Teala’yı lisanen zikredemeyişinin boşluğunu istiğfarla telafi etmek içindir.

Ebu Zer (Raduyallahu anh) dan rivayet edildiğine göre, Peygamberimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) heladan çıkarken: ‘‘Bütün hemdler, benden eziyeti (Dışarı çıkamama darlığını ve pisliği) gideren Allahu Tealaya mahsustur” derdi. (İbni Mace, 301)

20130317_100237

Heladan-Tuvaletten Çıkarken Okunacak Dualar konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Heladan-Tuvaletten Çıkarken Okunacak Dualar konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com