Namaz Terkinin Kişiyi Allah’ın Düşmanları Arasına Sokacağı

 

Abdullah ibni ‘Amr (Radıyallahu Anhüma) dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Her Kim kıyamet gününde Allah-u Te’ala’ya beş vakit namazla, ramazan orucuyla ve cünüplükten yıkanmayla kavuşursa, o gerçekten Allah-u Te’ala’nın hakiki kulu olur. Her kim de bunlardan bir şeyi noksan ederse, o da Allah-u Te’ala’nın hakiki manada düşmanı olmuş olur.”  (Taberani, el-Mu’cemu’l-kebir, no:127, 1/201; Heysemi, Mecma’u’z-zevaid, no:127, 1/201)

Enes ibni Malik (Radıyallahu Anh) dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Üç şey vardır ki onları koruyan gerçek manada bir velidir (Allah dostudur), onları zayi eden ise hakikaten (Allah’a karşı) bir düşmandır.

Onlar da; namaz, oruç ve cünüplükten yıkanmaktır.”  (Suyuti, ed-Dürrü’l-mensur, 3/44; Taberani, el-Mu’cemu’l-evsat, no:8961)

Sonuç: Namaz Terkinin Kişiyi Allah’ın Düşmanları Arasına Sokacağı

Namaz Terkinin Kişiyi Allah’ın Düşmanları Arasına Sokacağı hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Namaz Terkinin Kişiyi Allah’ın Düşmanları Arasına Sokacağı konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com