Ana Sayfa Dualar

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Dua

Müslüman kullar, günlük yaşamlarında bazı sıkıntılar ile karşı karşıya gelebilmekte ve bu karşılaştıkları sıkıntılardan kurtulmak için dua arayışı içerisine girebilmektedirler. Sıkıntılar çoğunlukla bir olay ya da bir durumu kendi içimizde büyüttüğümüz zamanlarda ortaya çıkmakta ve bu tür şeyler zaman içerisinde oldukça büyük bir kavram haline gelerek, insanları sıkıntıya sokabilmektedir. Bu sıkıntılar da belli aşamalarda geçilebiliyor ama insanların başlarına gerçekten büyük sıkıntılar da gelebiliyor.

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Dua Nedir?

Sıkıntıları giderebilmek için dua okumamız gerekiyor ve insanları sıkıntıdan kurtaran ya da çıkartan dualar, çeşitli anlamları ile sunulmaktadır. Ayetlerden esinlenerek alınmış olan duaları okuyan kişiler ise bulundukları zor durumların içinden çıkabilmeyi başarabiliyorlar. İslamın biz insanlara sunduğu dualar sayesinde insanlar, sıkıntılardan kurtulabiliyor.

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Duanın Okunuşu

Sıkıntıya düştüğünüzde okuyacağınız duanın okunuşu, “Lâ ilâhe illâllâhül halimül kerimü sübhanellahi ve tebarekellahû rabbül-‘arşil-‘azîm vel hamdûlillahi rabbil alemin.” Şeklindedir.

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Duanın Arapça Yazılışı

Sıkıntıya düştüğünüzde okuyacağınız duanın Arapça yazılışı, (( لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ الْعَظِيمُ الْحَلِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظِيمُ، لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللهُ رَبُّ السَّمَاوَاتِ وَرَبُّ الْعَرْشِ الْكَرِيمِ.)) Şeklindedir.

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Duanın Fazileti

Sıkıntıya düştüğünüzde okuyacağınız duanın fazileti ise, “Azîm ve Halîm olan Allah’tan başka hak ilah yoktur. Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur. Göklerin ve Kerîm Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka hak ilah yoktur.” Anlamına gelmektedir.

Sıkıntıya Düştüğünüzde Okuyacağınız Dua Dinle

Sıkıntıya düştüğünüzde okuyacağınız duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=mJ30lEqKczc adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz