Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, Ailesini Ve Bütün Varlığını Kaybetmiş Gibi Zararda Olacağı

 

Nevfel ibni Mu’aviye (Radıyallahu Anh)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Her kim bir namazı kaçırırsa sanki o, ailesini ve malını yitirmiş gibidir.”  (Suyuti, el-Dürrü’l-mensur, 3/59; Nesai, no:477-479; İbni Hibban, no:1468)

İbni Ömer (Radıyallahu Anhüma)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“İkindi namazını kaçıran kimse, sanki ailesini ve malını elinden kaçırmış gibidir.”

(Buhari, Mevakit:15; Müslim, Mesacid:200, no:1417, sh:253; Ebu Davud, Salat:5; Tirmizi, Salat:128; Nesai, Salat:17; İmam-ı Malik, el-Muvatta’, Vaktu’s-salat:21) 

Sonuç: Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, Ailesini Ve Bütün

Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, Ailesini Ve Bütün hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, Ailesini Ve Bütün konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com