Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, Ailesini Ve Bütün Varlığını Kaybetmiş Gibi Zararda Olacağı

 

Nevfel ibni Mu’aviye (Radıyallahu Anh)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“Her kim bir namazı kaçırırsa sanki o, ailesini ve malını yitirmiş gibidir.”  (Suyuti, el-Dürrü’l-mensur, 3/59; Nesai, no:477-479; İbni Hibban, no:1468)

İbni Ömer (Radıyallahu Anhüma)dan rivayet edilen bir hadis-i şerifte Rasulüllah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem) şöyle buyurmuştur:

“İkindi namazını kaçıran kimse, sanki ailesini ve malını elinden kaçırmış gibidir.”

(Buhari, Mevakit:15; Müslim, Mesacid:200, no:1417, sh:253; Ebu Davud, Salat:5; Tirmizi, Salat:128; Nesai, Salat:17; İmam-ı Malik, el-Muvatta’, Vaktu’s-salat:21) 

Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Bir Vakit Namazı Dahi Kaçıranın, konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com