Bedende Ağrı Sancı Hissedilince Yapılan Dua Hakkında Bilgi

Bedence ağrı sancı hissedilince yapılan dua ile ilgili olarak söylenebilecekler şöyledir; Hastalıklarda tıbben gereken yapıldıktan sonra geriye yalnızca Allah’a dua etmek hasta hakkında hayırlısını dilemek kalmaktadır. Ağrı sızılardan kurtulmak için Allah’u tealaya sığınmak ve şifa dilemek için dua etmek gerekir. Ağrılar için en etkili dua tamamen kalpten dilenerek edilmelidir.

Bedende Ağrı Sancı Hissedilince Yapılan Duanın Okunuşu

Bedende ağrı sancı hissedilince yapılan duanın okunuşu şöyledir;

Peygamberimizin ağrı için okuduğu dua şöyledir; Euzü bi-izzetillâhi ve bî-kudretihi min şerri mâ ecidü ve uhazîru. (Müsilim)

Bedende Ağrı Sancı Hissedilince Yapılan Duanın Türkçe Anlamı

Bedende ağrı sancı hissedilince yapılan duanın Türkçe anlamı şöyledir;

Hissettiğim ve çekindiğim şeyin şerrinden Allah’ın izzet ve kudretine sığınırım. (Müslim)

Bedende Ağrı Sancı Hissedilince Yapılan Dua Hakkında Hadis ve Tahliller

Bedende ağrı sancı hissedilince yapılan dua hakkında hadis ve tahliller şöyledir;

-Hz.Ayşe  Validemiz,”peygamber Efendimiz bir yeri ağrıyınca,İhlas, Felak ve Nas  surelerini  okur,üzerine üfler ve elleriyle ağrıyan yerlerini mesh ederdi”.diye rivayet etmiştir

-Hazret-i Ayşe’den rivayete göre Nebiyy-i Ekrem kendilerine bir hasta getirildiğinde şöyle duâ ederlerdi; Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugadiru sekame

“Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın.” (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

-Hazret-i Ayşe’den rivayete göre Nebiyy-i Ekrem Efendimiz, kendisine bir hastanın şifâ bulması için duâ talebedildiği zaman: Bismillahi turbetu ardina ve rîkatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina.

“Allah’ın adıyla duâya başlarım. Bizim yerimizin toprağı ve birimizin tükrüğü vesilesiyle Allah’ın izniyle hastamız şifâ bulur.” (Buhârî, Tıbb, 38; Müslim, Selâm, 54; Ebû Dâvud, Tıbb, 19)


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com