Korku Duası – Korkmamak İçin Okunacak Dua

Korku duası her zaman okunabilir. Hayatta herkesin bir korkusu olabilir. Belki yalnızlık korkusu, düşme korkusu, hayalet vb. şeylerden korku, terk edilme korkusu gibi farklı korkulacak şeyler elbette vardır. Fakat korkuları yenmek için dua etmek çok faydalıdır. Allah’tan yardım istemek çok doğal ve yardım istemelerin en hayırlısıdır.  Özellikle korku gibi aninden ve kişinin güvenliği kaybettiğini düşündüğü anlarda gelen bir his için kısıtlama getirmek yanlış olur.

Korkmamak İçin Okunacak Dualar Nelerdir

Genellikle dua etmek, Allah’tan bir istekte bulunmak için her zaman vücut temizliğine yani gusül abdestine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok önemli acil ya da içinden çıkılmayacak kadar ani olarak gelen durumlarda ise Allah’ın affına sığınarak dua etmek normal karşılanabilir. Korku duası kişinin var olan psikolojik ya da bir olaydan sonra içine yer etmiş olduğu korkularını gidermek için vardır ve her zaman okunması sadece korkulduğu zaman okunmasından çok daha iyi olacaktır. Allah istikrarlı bir şekilde istenen dilekleri alelade istenen ve sonra unutulan dileklere göre daha çok önemseyecektir.

En çok Korkulan Dünyevi Korkular Listesi;

Okunacak Duanın Arapça Okunuşu

“Euzü bi-kelimatillahi’t-tammeti min gadabihi ve ikabihi ve şerri ıbadihi ve min hemezati’ş-şeytani ve euzü bike rabbi en yahdurun.”

Türkçe Anlamı ;

Allah’ın gazabından,Allah’ın cezasından,kulların şerrinden ve şeytanın çarpmasından Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım.Rabbim bana gelmelerinden sana sığınırım.

Korku Duası Yanında Taşınabilir mi?

Aslında her türlü dua yanında taşınabilir fakat eğer çanta ya da cüzdanınızda bir dua taşıyorsanız mutlaka dikkat etmeli ve özenli davranmalısınız. Bir kâğıt parçasının kutsal gibi görünmesinden değil üzerinde yazan duanın önemli olmasından kaynaklanmaktadır. Korku duası ister yanınızda ister telefonunuzda ister çantanızda isterseniz ise bulunduğunuz mekânın ev ya da iş yeri gibi duvarında asılı olabilir. Her zaman görmek ve gördükçe okumak için yanınızda taşımakta bulunduğunuz mekânın duvarına asmakta faydalı olacaktır. Allah doğru ve iyi şeyler isteyen kullarını reddetmez. İsteriz ki o versin. Bu nedenle her zaman istediğiniz şeyler için içten bir dua etmek ve bunun yanı sıra önemli dualarımızdan olan Elham, nas, felak kulhü gibi gün içinde ya da uyumadan önce okumak çok faydalı olacaktır. Dua okumak kişinin gün içinde barındırdığı negatifliği, stresi, kötülüğü içinden atmasına, daha rahat ve huzurlu bir şekilde uyumasına yardım etmektedir.

Allah her zaman kendinden isteyen ve onu unutmayan kullarını sever. Korku ile Allah’ı hatırlamak her zaman onu yanında hissetmek kadar güzel değildir. Korkmamak ve korkunca onun yanınızda olduğunu hissetmek için sizin de onu unutmamanız gerekmektedir. Dua etmek hem psikolojik hem de manevi olarak her zaman faydalıdır. Korku duası var olan korkuların giderilmesi ve korku boyutundan çıkması için kişinin ya onu artık görmemesini ya da görse bile korkmamasını sağlayan ve her gün okunması gereken dualardandır. Günde on kere okunması ve mümkünse yanında taşınması da manevi bir güç verecek ve faydalı olacaktır. Her türlü beladan korunmak ve korkuların gitmesini sağlamak için gün için mutlaka günlük önemli duaları ve korku dualarını okumaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede içiniz ferahlar ve huzura erersiniz.

Korku Duası Dinle


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

4 Yorumlar
  1. Berna GEREN Yorumunda diyor ki;

    ‘İnna lillahi ve inna ileyhi raciun’

  2. Emre DAĞLI Yorumunda diyor ki;

    rabbim yardım elini üzerimizden esirgeme korkuyorum korkularımı unuttur ya rabbim. her zmankinden daha çok ihitiyacım var sana allahım.peygamber(s.a.v) efendimin hatrına okunan ezanların şefatina bana yardım et yarrabbim sana dualarımı aracı koydum  sen bana ve sana ihtiyacı olan tüm kullara yardım et yarrbbim

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com