Ana Sayfa Dualar

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Dua

Kim ki çok sevdiği birinin kaybeder ise dilinden duayı ve kalbinden inancı eksik etmemesi gerekir. Bu bakımdan da kayıp duası okunması sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Kayıp duası okuyan ve sevdiği kişiye kavuşmak isteyen kişilerin bu duayı sürekli olarak tekrar etmeleri oldukça faydalı bir durumdur. Şüphesiz ki Allah her şeyi duyan ve işitendir. Kalbinizi daima bir fazilet timsaline yormalısınız. Bu sizin daha iyi düşünmenize ve daha iyi görmenize de olanak sağlayacaktır. Unutmayınız ki kalbinizin temizliği Allah’a daha yakın olmanızı sağlayacaktır. Bu durum da kaybolan birisinin veya da kaybolan bir eşyanızın size tez zamanda dönmesini sağlayacaktır.

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Dua

Kayıp duasının okunuşu şu şekildedir;

“Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.”

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Kayıp duasının Arapça yazılışı da şu şekildedir;

اَللَّهُمَّ رَبَّ الضّآلَّةِ وَهَادِىَ الضَّآلَّةِ رُدَّ عَلَىَّ ضآَلَّتِي بِقُدْرَتِكَ وَسُلْطاَنِكَ فَاِنَّهَا مِنْ فَضْلِكَ وَعَطَاءِكِ

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Kaybolan kimseyi bulmak için okunan duanın Türkçe anlamı ise şu şekildedir;

“Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi ve kişiyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.” Amin.

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Duanın Fazileti

Her gün sabah kalkılır ve iki rekât kılınır. İki rekât namazın ardından ise 40 kere kaybolan kimseyi bulmak için dua okunur.  Aynı zamanda yatmadan önce de zikredilmesi gerekir.

Kaybolan Kimseyi Bulmak İçin Okunacak Dua Dinle

https://www.youtube.com/watch?v=ug3euUTg3v0

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz