Gece Köpek Havladığında Yapılan Dua

Gece köpek havladığında dua okunması gerekmektedir. Dinimizde gece köpek havlarsa dua etmemiz önerilir. Bu duayı her zaman söylemek gerekir. Bu durum hayvanlar için de geçerlidir. Ayrıca “Resulullah (s.a.s.) buyurdular ki:

“Horozların öttüğünü işittiğiniz vakit, Allah’tan lütuf ve ikramını talep edin. Zira onlar bir melek görmüştür. Merkebin anırmasını işittiğiniz zaman şeytandan Allah’a sığının. Çünkü o da bir şeytan görmüştür.” [Buharî, Bed’ü’lhalk 15; Müslim, Zikr 82, (2729); Ebu Davud, Edeb 115, (5102); Tirmizî, Da’avat 58, (3455).]

Peygamber Efendimiz (sav) buyurdu ki:

“Geceleyin köpeklerin havlamasını ve merkeplerin anırmasını işittiğiniz zaman, şeytandan Allah’a sığının. Çünkü onlar, sizlerin görmediklerinizi görürler.” (Ebu Davud, Edeb, 105-106, no: 5103)

Eûzü billâhi mineş-şeytânirracîm

Gece köpek havlamasını duyduğunuzda bunu okuyarak şeytanın kötülüğüne Allah’a sığının. Köpekler sizin göremediklerinizi gördüğünü için bağırırlar.

Hadis-i Şerif diyor ki hayvanlar insanlardan daha fazla sezgi gücüne sahiptir. Bir iyilik ve kötülük anında tepki vermektedirler. Buna karşılık Allah’a sığınmak ve dua etmek gerekir. Bu duaları sürekli yaparak kişi hayatında daha da rahat edecektir.

Gece Köpek Havladığında Yapılan Okunuşu

Gece köpek havladığında yapılan dua okunuşu şu şekildedir.

Eûzü bi-kelimâtillâhit-tâmmâti min gazabihî ve ikâbihî ve şerri ibâdihî ve min hemezâtiş-şeytâni ve en yehdurûn.

Gece Köpek Havladığında Yapılan Dua Türkçe Anlamı

Gece Köpek Havladığında Yapılan Dua Türkçe Anlamı şu şekildedir.

Allah’ın gazabından ve cezasından, şeytanların hilelerinden ve zarar veren (şeylerden) Allah’ın tam olan kelimelerine sığınırım.

Gece Köpek Havladığında Yapılan Dinle

Evlenen kimse için yapılan dua dinle youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LrLVvVUvNBA


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Cemil ORMAN Yorumunda diyor ki;

    yarabbim.cuma geceleri hürmetine,bugün içinde bulundugumuz mübarek gecenin hürmetine,6666 kuran ayeti hürmetine cümleyide sıkıntısından kurtar,içinde benide allahım.amin. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com