Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Kalbi öldürmemek için okunacak dua ile Allah’ın kalplerini mühürlediği ve hem bu dünyada hem de ahirette yüzüne bakmayacağı Allah hepimizi korusun olmamamız için bu duayı mutlaka her fırsatta okumamız gerekiyor. Çünkü o günde öyle yüzler vardır ki ağaracak öyle yüzler de vardır ki kararacak.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Kalbi öldürmemek için okunacak dua okunuşu ise şu şekildedir:

Yâ Hayy Yâ Kayyûm. Yâ zel celâli ve’l ikram. Es’elüke en tuhyiye kalbî bînuri marifetike ebeden yâ Allah yâ Allah yâ Allah. Yâ bedia’ssemavati ve’l ard.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Kalbi öldürmemek için okunacak dua arapça yazılışı şu şekildedir:

يَاحَىُّ يَاقَيُّومُ يَا ذَا لْجَلاَلِ وَالْإِكْرَامِ أَسْأَلُكَ أَنْ تُحْيِي قَلْبِى بِنُورِمَعْرِفَتِكَ أَبَدًا يَا أَللهُ يَا أَللهُ يَا أَللهُ يَابَدِيعَ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Kalbi öldürmemek için okunacak dua türkçe anlamı ise şudur:

O Allah ki her zaman ayaktadır her zaman kaimdir. Senden dilerim ki ebedî olarak nurumu aydınlat. Yâ Allah, ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim!

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Fazileti

Kalbi öldürmemek için okunacak dua fazileti kişinin kalbinin mühürlenmemesi ve imanını kaybetmemesi adına mutlaka okunması gereken bir duadır. Öte yandan bireyin İslam nuruyla son nefesini vermesi ve kalbi Allah Allah çarparak gidenlerden olması Allah’ın izniyle mümkün olacaktır. Ayrıca ölüm anında şeytanın imanınızı kesinlikle çalmanıza da izin vermeyecek olduğu için son derece önemli bir konudur.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Dinle

Kalbi öldürmemek için okunacak dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=mi5tyveNrQA bağlantısından siz de rahatlıkla dinleyebilir ve imanınızı tazeleyebilirsiniz.

Sonuç: Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Fatma DİKİŞER Yorumunda diyor ki;

    Şuanki yapılan çoğu iyilik maalesefki özçekim yapılıp sosyal medyada reklam oluyor. Allah hidayet versin inşallah

  2. Emre ÇÜMEN Yorumunda diyor ki;

    Bunu duyduğumda çok hoşuma gitmişti 🤗🌼❤️

  3. Betül Naz Yorumunda diyor ki;

    Allâhumme inniy euzübike minel keseli vel heremi vel me’semi vel mağremi ve min fitnetil kabri ve azabil kabri ve min fitnetin nari ve azabin nari ve min şerri fitnetil gınâ ve euzü bike min fitnetil fakri ve euzü bike min fitnetil mesihid deccâli. Allâhummeğsil anniy hatayaye bimâisselci vel beredi ve nekkı kalbiy minel hataya kemâ nekkaytes sevbel ebyaza mineddeyni ve bâıd beyni ve beyne hatayâye kemâ bâatte beynel maşrıkı vel mağrıb…. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com