Ana Sayfa Dualar

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Kalbi öldürmemek için okunacak dua ile Allah’ın kalplerini mühürlediği ve hem bu dünyada hem de ahirette yüzüne bakmayacağı Allah hepimizi korusun olmamamız için bu duayı mutlaka her fırsatta okumamız gerekiyor. Çünkü o günde öyle yüzler vardır ki ağaracak öyle yüzler de vardır ki kararacak.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Kalbi öldürmemek için okunacak dua okunuşu ise şu şekildedir:

Yâ Hayy Yâ Kayyûm. Yâ zel celâli ve’l ikram. Es’elüke en tuhyiye kalbî bînuri marifetike ebeden yâ Allah yâ Allah yâ Allah. Yâ bedia’ssemavati ve’l ard.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Kalbi öldürmemek için okunacak dua arapça yazılışı şu şekildedir:

يَاحَىُّ يَاقَيُّومُ يَا ذَا لْجَلاَلِ وَالْإِكْرَامِ أَسْأَلُكَ أَنْ تُحْيِي قَلْبِى بِنُورِمَعْرِفَتِكَ أَبَدًا يَا أَللهُ يَا أَللهُ يَا أَللهُ يَابَدِيعَ السَّمَوَاتِ وَالْأَرْضِ

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Kalbi öldürmemek için okunacak dua türkçe anlamı ise şudur:

O Allah ki her zaman ayaktadır her zaman kaimdir. Senden dilerim ki ebedî olarak nurumu aydınlat. Yâ Allah, ey gökleri ve yeri yaratan Rabbim!

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Duanın Fazileti

Kalbi öldürmemek için okunacak dua fazileti kişinin kalbinin mühürlenmemesi ve imanını kaybetmemesi adına mutlaka okunması gereken bir duadır. Öte yandan bireyin İslam nuruyla son nefesini vermesi ve kalbi Allah Allah çarparak gidenlerden olması Allah’ın izniyle mümkün olacaktır. Ayrıca ölüm anında şeytanın imanınızı kesinlikle çalmanıza da izin vermeyecek olduğu için son derece önemli bir konudur.

Kalbi Öldürmemek İçin Okunacak Dua Dinle

Kalbi öldürmemek için okunacak dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=mi5tyveNrQA bağlantısından siz de rahatlıkla dinleyebilir ve imanınızı tazeleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz