Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkanların Yapacağı Dua Hakkında Bilgi

Annemiz babamız bizler için, biz de evlatlarımız, çevremizde sevdiğimiz insanlar için dua ederiz. Allahü Teâlâ’ya zalimlerin şerrinden korunmak için dua ederiz. Bazen hayatta iyi olmak, her şeyi kaidelere uygun yapmak yetmez. Çevremizde bize zulüm yapacak, kötü düşünceli, güç sahibi insanlarla karşılaşabiliriz. Bu güç ve kuvvet sahibi insanlardan korunmak için Allahü Teâlâ’ya sığınır ve O’na dua ederiz. Dualar bizim için zor zamanlarda Yüce Rabbimize ulaşmakta bir araçtır. Ne zaman başımız dara düşse Allahü Teâlâ’ya sığınırız. Metanetimizle sabırlı olmaya çalışırız. Yegâne korkulacak kudretin, Yüce Rabbimiz olduğunu unutmamalıyız.

Zulümden korkanlar için okunacak dua 3 kere tekrar edilmeli.

Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkanların Okuyacağı Duaların Türkçe Anlamı

Güç ve kuvvet sahibinin zulmünden korkan kimsenin yapacağı duaların Türkçe anlamı şu şekildedir:

Yedi kat semânın ve Yüce Arş’ın Rabbi olan Allah’ım! Falan oğlu falanın ve yarattıklarının içerisinde onun taraflarından birisinin kötülükte aşırı davranmasından ya da azgınlaşmasından beni koru. Sana sığınan güçlü ve senin övdüğün büyük olur. Senden başka ilah yoktur.

Bütün yarattıklarından güçlü ve en büyük olan Allah’ım! Bütün korkup çekindiklerimden daha güçlü Allah’ım! Kendinden gayrı ilâh olmayan ve iradesi ile yerin üzerine düşecek olan yedi göğü kudretiyle tutan Allah’ım! Senin kulun olan filan ve onun cin ve insanlardan oluşan askerlerinin, taraflarının ve güruhlarının şerrinden sana sığınırım. Ey Allah’ım! Onların şerrinden emin olmak için yanımda ol. Şanın büyük, yardım ettiğin ve yanında olduğun kişi güçlü, ismin yüceler yücesidir. Senden başka ilah yoktur.

Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkan Kimsenin yapacağı Duaların Arapçası

Güç ve kuvvet sahibinin zulmünden korkan kimsenin yapacağı duaların Arapçası şu şekildedir:

اَللَّهُمَّ رَبَّ السَّمَاوَاتِ السَّبْعِ، وَرَبَّ الْعَرْشِ الْعَظِيمِ، كُنْ ليِ جَاراً مِنْ فُلاَنِ بْنِ فُلاَنٍ، وَأَحْزَابِهِ مِنْ خَلاَئِقِكَ،أَنْ يَفْرُطَ عَلَىَّ أَحَدٌ مِنْهُمْ أَوْ يَطْغَى، عَزَّ جَارُكَ وَجَلَّ ثَنَاؤُكَ، وَلاَ إِلَهَ إِلاَّ أَنْتَ.

اَللهُ أَكْبَرُ، اَللهُ أَعَزُّ مِنْ خَلْقِهِ جَمِيعاً، اَللهُ أَعَزُّ مِمَّا أَخَافُوَأَحْذَرُ، أَعُوذُ بِاللهِ الَّذِي لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ، اَلْمُمْسِكِ السَّمَاوَاتِ السَّبْعِ أَنْ يَقَعْنَ عَلَى الأَرْضِ إِلاَّ بِإِذْنِهِ، مِنْ شَرِّ عَبْدِكَ فُلاَنٍ، وَجُنُودِهِ وَأَتْبَاعِهِ وَأَشْيَاعِهِ، مِنَ الْجِنِّ وَالإِنْسِ، اَللَّهُمَّ كُنْ ليِ جَاراً مِنْ شَرِّهِمْ، جَلَّ ثَنَاؤُكَ وَعَزَّجَارُكَ، وَتَبَارَكَ اسْمُكَ، وَلاَ إِلَهَ غَيْرُكَ

Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkan Kimsenin yapacağı Dua İzle:

Sonuç: Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkanların Yapacağı Dua

Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkanların Yapacağı Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Güç ve Kuvvet Sahibinin Zulmünden Korkanların Yapacağı Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com