Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Hakkında Bilgi

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua ile yattığı zaman gece rüyasına giren kâbuslardan kurtulacaktır Allah’ın izniyle. Bu duayı her gece yatmadan evvel 3 defa okuyan Allah’ın ve O’nun görevli kıldığı meleklerin esenliğiyle uykuya dalacak ve rüyasını kâbusa çeviren her türlü korku ve endişelerden uzaklaşmış olacaktır.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Okunuşu

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua okunuşu şöyledir:

Euzü bi’kelimatillahi’ttammati min gadâbihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatişşeyatiyni ve en yahdurun

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Arapça Yazılışı

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ غَضَبِهِ وَعِقَابِهِ وَشَرِّ عِبَادِهِ وَمِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَأَنْ يَحْضُرُونِ

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Türkçe Anlamı

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua türkçe anlamı ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

Allah’ın bana gazabından, insanların kötülüklerinden, şeytanın vesvesesinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’a sığınırım.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Fazileti

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua fazileti açısından birçok şeyi söylememiz gerekiyor. Bu duayı sabah akşam 3 kere okuyanların rüyasında kâbus olan her şeyi atlattıkları ve bir daha kesinlikle bu durumla karşı karşıya kalmadıklarını her açıdan söylememiz gerekmektedir.

Öte yandan uykuda korkan kişinin şeytanın her türlü tehlikelerinden ve vesvese ve debdebelerinden de korunmak için ellerini havaya kaldırarak bu duayı okuması gerekir. Bu sayede yine Allah’ın rahmetinden emin olunması her açıdan olanaklı hale gelecek bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Dinle

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=Pol1_-8j9jY ile uykuda korkan kişiler Allah’ın esenliğine erişerek kâbuslardan kurtulabilecektir Allah’ın izniyle.

Sonuç: Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Hakkında Bilgi

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com