Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Hakkında Bilgi

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua ile yattığı zaman gece rüyasına giren kâbuslardan kurtulacaktır Allah’ın izniyle. Bu duayı her gece yatmadan evvel 3 defa okuyan Allah’ın ve O’nun görevli kıldığı meleklerin esenliğiyle uykuya dalacak ve rüyasını kâbusa çeviren her türlü korku ve endişelerden uzaklaşmış olacaktır.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Okunuşu

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua okunuşu şöyledir:

Euzü bi’kelimatillahi’ttammati min gadâbihi ve ikabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatişşeyatiyni ve en yahdurun

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Arapça Yazılışı

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

أَعُوذُ بِكَلِمَاتِ اللَّهِ التَّامَّةِ مِنْ غَضَبِهِ وَعِقَابِهِ وَشَرِّ عِبَادِهِ وَمِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ وَأَنْ يَحْضُرُونِ

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Türkçe Anlamı

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua türkçe anlamı ise şu şekilde karşımıza çıkmaktadır:

Allah’ın bana gazabından, insanların kötülüklerinden, şeytanın vesvesesinden ve bana kurduğu tuzaklardan Allah’a sığınırım.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Duanın Fazileti

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua fazileti açısından birçok şeyi söylememiz gerekiyor. Bu duayı sabah akşam 3 kere okuyanların rüyasında kâbus olan her şeyi atlattıkları ve bir daha kesinlikle bu durumla karşı karşıya kalmadıklarını her açıdan söylememiz gerekmektedir.

Öte yandan uykuda korkan kişinin şeytanın her türlü tehlikelerinden ve vesvese ve debdebelerinden de korunmak için ellerini havaya kaldırarak bu duayı okuması gerekir. Bu sayede yine Allah’ın rahmetinden emin olunması her açıdan olanaklı hale gelecek bir diğer özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Uykuda Korkan Kimsenin Okuyacağı Dua Dinle

Uykuda korkan kimsenin okuyacağı dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=Pol1_-8j9jY ile uykuda korkan kişiler Allah’ın esenliğine erişerek kâbuslardan kurtulabilecektir Allah’ın izniyle.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Avesta ATAKLI Yorumunda diyor ki;

    Bu makale okumaya değer. Duaların hayatımıza nasıl bir şekil verdiğini anlatması beni derin düşüncelere sevk etti ve Allah’a şükürler olsun bu konuda bana bilgi sağladığınız için minnettarım.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com