Ana Sayfa Dualar

Hamd ve Şükür Duası Hakkında Bilgi

Hamd ve şükür duası uzun zamandan beri müjdeli haber almayı bekleyenlerin Allah’a şükretmek adına yaptıkları duadır. Bu duayla yaradana kişiyi sevindirdiği için teşekkür edilerek kulluk vazifesi yerine getirilmiş olur. Unutmamalıyız ki yüce Allah’ın kullarının ne duasına ne de ibadetlerine haşâ ihtiyacı vardır. Fakat bize çeşit çeşit nimetler veren, dertlerimizi gideren, bize rızık temin eden Allah’a her zaman şükretmemiz kulluk borcumuzun bir gereğidir.

Hamd ve Şükür Duasının Okunuşu

Hamd ve şükür duası okunuşu şöyledir:

Allahümme mâ esbaha bî min nîmetin ev bi ehadin min halkıke, fe minke vahdeke, lâ şerike leke fe lekel hamdü ve leke’lşükr.

 

Hamd ve Şükür Duasının Türkçe Anlamı

Hamd ve şükür duası türkçe anlamı ise şöyledir:

“Ey Rabbimiz! Bize bahşetmiş olduğun tüm nimetlerin sabah ve akşam yanımızda olması senin izin inayetinledir. Senin eşin ve benzerin yoktur, sen her şeyden münezzehsin. Sana hamd ve teşekkür ederiz.

Hamd ve Şükür Duasının Fazileti

Hamd ve şükür duası fazilesi çoktur. Mutlu ve sevindirici bir haber almanız halinde her sabah ve akşam bu duayı 12 defa okuyarak Allah’a şükredebilirsiniz. Bununla beraber mutluluk ve huzurun üzerinizden hiçbir gün eksik olmaması adına bu duayı her gün mutlaka yapmalı ve sadece sevinçli bir haber almanız durumunda değil her zaman bu duayı ederek Allah’a teşekkür etmeliyiz. Böylece her zaman bize nimet veren, sabah akşam bizi nimetlerle buluşturan rabbimize karşı kulluk vefamızın gereğini yerine getirmiş oluruz.

Hamd ve Şükür Duası Dinle

Hamd ve şükür duası dinle https://www.youtube.com/watch?v=oIvt0DhAP9A

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz