Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua

İşlerimiz her zaman yolunda gitmeyebilir ve zaman zaman zorluklar ile karşılaşabiliriz. Müslümanlar karşılaştığı zorluklar karşısında her türlü maddi çarelere başvurmalı, gerekir ise dostlarından yardım istemeli, sabır ve tahammül göstermesi gerektiği gibi ayrıca zorlukların üstesinden gelebilmek için de yüce Rabbimiz Allah’a dua etmelidir.

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua Nedir?

Her Müslüman ara sıra zorluklarla ve içinden çıkamayacağını düşündüğü işler ile karşılaşabilir. Zor bir işle karşılaştığımızda ya da işlerimiz yolunda gitmediğinde Efendimiz Hz. Muhammet Mustafa (s.a.v.)’nın zorluklar ile karşılaştığı zaman okumakta olduğu bu duayı okuyarak zorlukları aşabileceğiniz gibi engelleri de kaldırabilirsiniz.

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Duanın Okunuşu

Zor bir işle karşılaşan kimsenin yapacağı duanın okunuşu, “Allahümme la sehle illa ma cealtehü sehlen ve ente tec’alül huzne iza şi’te sehlen.” Şeklindedir.

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Duanın Arapça Yazılışı

Zor bir işle karşılaşan kimsenin yapacağı duanın Arapça yazılışı, (( اَللَّهُمَّ لاَ سَهْلَ إِلاَّ مَا جَعَلْتَهُ سَهْلاً، وَأَنْتَ تَجْعَلُ الْحَزْنَ إِذَا شِئْتَ سَهْلاً.)) Şeklindedir.

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Duanın Fazileti

Zor bir işle karşılaşan kimsenin yapacağı duanın fazileti ise, “Allahım! Senin kolay kıldığından başka kolay yoktur. Eğer sen dilersen zoru kolay kılarsın.” Şeklindedir.

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua Dinle

Zor bir işle karşılaşan kimsenin yapacağı duayı dinlemek için, https://www.youtube.com/watch?v=b0hRGo2bJYY adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç: Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua

Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Zor Bir İşle Karşılaşan Kimsenin Yapacağı Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com