Hayatından Ümit Kesilen Hastanın Yapacağı Dua

Hayatından ümit kesilen hastanın yapacağı dua üç tanedir. İkisi Buhâri’den biri Tirmizî’den rivayettir. Üç dua da Hz. Muhammed’in yaptığı dualardandır.

Hayattan Ümit Kesilen Hastanın Yapması Gerekenler

Hayattan ümit kesilen hastanın yapması gerekenler; üzerinde kul hakkı ve borç varsa hemen ödemektir. Samimi bir tövbe ve hayrı bitmeyecek bir amel yapmalıdır. Halkın kullanımına verilecek yararlı bir iş kişi mezardayken bile sevap kazanmasına neden olur. Okul, hastahane, yardım kuruluşu yaptırmak gibi.

Duanın Türkçe Okunuşu

Duanın Türkçe okunuşu sırayla şöyledir. Birinci dua: “Allâhümmağfirlî, verhamnî, veelhıgnî birrefîgil, ağlâ.”
İkinci dua: “Lâ ilâhe illallâhü, inne lilmevti lesekerâti.”
Üçüncü dua: “Lâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber, lâ ilâhe illallâhu vehamdeh, lâ ilâhe illallâhu vehamdehû lê şerîke leh, lâ ilâhe illallâhü lehul mülkü ve lehul hamd, lâ ilâhe illallâhu velâ havle velâ guvvete illâ billâh.”

Duanın Arapça Yazılışı

Duanın Arapça yazılışı sırayla şöyledir. Birinci dua: اَللَّهُمَّ اغْفِرْلىِ، وَرْحَمْنىِ، وأَلْحِقْنىِ بِالرَّفِيقِ الْ أَعْلَى
İkinci dua: لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ، اِنَّ لِلْمَوْتِ لَسَكَرَاتِ
Üçüncü dua: لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ واللهُ اَكْبَرُ، لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَحَمْدَهُ، لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَحَمْدَهُ لاَ شَرِيكَ لَهُ، لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ لَهُ الْمُلْكُ وَلَهُ الْحَمْدُ، لاَ اِلَهَ اِلاَّ اللهُ وَلاَ حَوْلَ وَلاَ قُوَّةَ اِلاَّ بِاللهِ

Duanın Anlamı

Duanın anlamı sırasıyla şöyledir. Birinci dua: “Allah’ım. Beni bağışla ve bana merhamet et. Beni Refîk-i Âlâ’ya kavuştur.”
İkinci dua: “Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Şüphesiz ki ölümün sekerâtı (kendinden geçme halleri) vardır.”
Üçüncü dua: “Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur ve Allah en büyüktür. Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur ve O birdir. Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Mülk O’nundur. Hamd da O’nadır. Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur. Güç ve kudret ancak Allah’tandır.”

Duayı Dinlemek İçin

Duayı dinlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=Y0pIczFsFeU


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Ares YILMAZ Yorumunda diyor ki;

    BİZE MERHAMET ET ALLAHI’IM… ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com