Ana Sayfa Dualar

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua

İmanı olduğundan ya da imanının hep devam edeceğinden şüphe ediyor olmaz caiz olmadığı gibi aynı zamanda küfü olur. Mümin, şimdiki ile gelecekteki imanı hakkında hiç şüphe etmemesi gerektiği gibi ölünceye kadar da imanlıyım demelidir. Son nefes ise korku ile ümit arasında olmalı ve ayrıca son nefeste imansız gitmekten korkuyor olmak, şüphe değil de iman alametidir. İmanı korumak için, gayba iman etmiş olmalıyız ve gaybı sadece Allah-u Teâlâ’nın bildiğine inanmalıyız. Ayrıca haramı haram ve helali hela kabul etmeli, Allah-u Teâlâ’nın azabından emin olmamak ve gazabından çok korkmak gerekmekte ve bir insan ne kadar çok günah işlerse işlesin, kendisini kesin Cehennemlik olarak bilmemelidir.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua Nedir?

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı dua için öncelikle Allah’a sığınır ve ardından şüphe duyduğu şeyi terk eder. Allah’a ve O’nun elçilerine iman ettim der ve ardından da Allah Teâlâ’nın belirtilen ayetini okur.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Duanın Arapça Yazılışı

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duanın Arapça yazılışı, “هُوَالأَوَّلُ وَالآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَبِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ” şeklindedir.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Duanın Fazileti

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duanın fazileti ise,“O, Evvel’dir, Ahir’dir, Zahir’dir ve Batın’dır. O, her şeyi hakkıyla bilendir.”

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua Dinle

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=QpU_eW-JF6Q adresini ziyaret ederek, imandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duayı dinleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz