İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua

İmanı olduğundan ya da imanının hep devam edeceğinden şüphe ediyor olmaz caiz olmadığı gibi aynı zamanda küfü olur. Mümin, şimdiki ile gelecekteki imanı hakkında hiç şüphe etmemesi gerektiği gibi ölünceye kadar da imanlıyım demelidir. Son nefes ise korku ile ümit arasında olmalı ve ayrıca son nefeste imansız gitmekten korkuyor olmak, şüphe değil de iman alametidir. İmanı korumak için, gayba iman etmiş olmalıyız ve gaybı sadece Allah-u Teâlâ’nın bildiğine inanmalıyız. Ayrıca haramı haram ve helali hela kabul etmeli, Allah-u Teâlâ’nın azabından emin olmamak ve gazabından çok korkmak gerekmekte ve bir insan ne kadar çok günah işlerse işlesin, kendisini kesin Cehennemlik olarak bilmemelidir.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua Nedir?

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı dua için öncelikle Allah’a sığınır ve ardından şüphe duyduğu şeyi terk eder. Allah’a ve O’nun elçilerine iman ettim der ve ardından da Allah Teâlâ’nın belirtilen ayetini okur.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Duanın Arapça Yazılışı

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duanın Arapça yazılışı, “هُوَالأَوَّلُ وَالآخِرُ وَالظَّاهِرُ وَالْبَاطِنُ وَهُوَبِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ” şeklindedir.

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Duanın Fazileti

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duanın fazileti ise,“O, Evvel’dir, Ahir’dir, Zahir’dir ve Batın’dır. O, her şeyi hakkıyla bilendir.”

İmandan Şüpheye Düşen Kimsenin Yapacağı Dua Dinle

İmandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=QpU_eW-JF6Q adresini ziyaret ederek, imandan şüpheye düşen kimsenin yapacağı duayı dinleyebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

7 Yorumlar
 1. Berivan YARDIMCI Yorumunda diyor ki;

  Ve aleyküm selam muhterem hocam muhteşem bir sohbet olmuş ağzınıza yüreğinize sağlık Rabbim cümlemize sünnet üzere yemeyi içmeyi uyuyup uyanmayı nasip eylesin bu sohbetin tesirini bizlere nasip etsin

 2. Enes CERRAH Yorumunda diyor ki;

  Allah herkese öyle bı anne öyle bir eş nasip etsin inşallah

 3. Amine Mehmet Yorumunda diyor ki;

  Rabbim sizin gibi hocalarımızdan 100 binlerce razı olsun sizlere hayırlı uzun ömürler versin sayılarınızı artırsın Rabbim

 4. Cennet ÖZKAN Yorumunda diyor ki;

  Kesinlikle Allah’a ne kadar önem veriyorsa insan oğlu ona göre davranıyor ki Allah da öyle kulunu sevsin

 5. Emine Faruk Yorumunda diyor ki;

  SİZLERDEN RİCAM BU GÜNAHKAR DİN KARDEŞİNİZ İÇİN DUA VE CENAB-I HAK AZZE VE CELLEDEN BANA MAĞFİRET BUYURMASI İÇİN TEMENNİDE BULUNMANIZI ÖZELLİKLE İSTİRHAM VE RİCA EDİYORUM. ÇÜNKÜ BİLİYORUM Kİ İNSANLARIN BİRBİRİ GIYABINDA DUA ETMELERİNİ RABBİM DAHA MAKBUL BUYURMUŞTUR. ŞİMDİ GELELİM ASIL MESELEYE BEN BU ARALAR RABBİMİN EŞSİZ BİR İMTİHANINDAYIM VE BENİM BU İMTİHANIMI BAŞARI İLE GEÇEBİLMEM İÇİN ..”

 6. Ensar Yasub Yorumunda diyor ki;

  slm ben kıbrıs dan aranıza yeni katıldım duacınız ve dua edenim olsun istedim ,

 7. Berk Deniz Yorumunda diyor ki;

  allahım evde kalmış kızların kısmetini aç ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com