Ana Sayfa Dualar

Yolculuktan Dönüşte Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Yolculuktan dönüşte okunacak dua gerçekleştirdiğiniz yolculuğun kazasız belasız Allah’ın izniyle gerçekleşmesi sonucunda yaradana edilecek teşekkürdür aslında. Bu yüzden sünnet olan ve efendimizin de gerek dini diğer yerlere tebliğ etmek gerekse ticaret maksadıyla yapmış olduğu tüm yolculuklarının sonrasında beldesine döndüğü zaman bu duayı okumuştur.

Yolculuktan Dönüşte Okunacak Duanın Okunuşu

Yolculuktan dönüşte okunacak dua okunuşu şu şekilde:

Allahümme inni eûzü bike min vasais seferi ve Kabet’il münkalebi ve’lhavri ba’del kevri ve daveti’l mazlum.

Yolculuktan Dönüşte Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Yolculuktan dönüşte okunacak dua türkçe anlamı açısından şunu söylememiz gerekiyor:

Allah’ım! Yolculuğun meşakkatinden, dönüş sonrası kötü durumlarla karşı karşıya gelmekten, gördüğümden geri kalmaktan ve mazlumun ahını almaktan sana sığınırım.

Yolculuktan Dönüşte Okunacak Duanın Fazileti

Yolculuktan dönüşte okunacak dua fazileti kişinin seyahatini hiçbir tehlike ve musibetle karşı karşıya kalmadan kazasız belasız atlatması sonrası Allah’a teşekkür etmesi anlamına gelir. Çünkü Müslüman bir kimsenin yaradanına teşekkürü kuşkusuz dua ile olacaktır. İşte bu yönden düşünülecek olunursa yolculuklardan her dönüşte yapılacak şeylerin gerçekten de dikkat çeken hususlar arasında gelmeyi sürdürdüğünü kesin olarak dile getirmemiz gerekir. Bu da her anlamda önem teşkil eden bir diğer konular arasında geliyor. Bu da her açıdan yolculuk dönüşünde hepimizin peygamberimiz efendimizin kesinlikle ihmal etmedikleri bu duayı bizlerin de ihmal etmeksizin yerine getirmesi anlamına gelmektedir ki gerçekten de son derece önemli bir yaklaşımdır.

Yolculuktan Dönüşte Okunacak Dua Dinle

Yolculuktan dönüşte okunacak dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=EKv6ID5XZcE ile siz de yolculuk dönüşü hemen ellerinizi semaya kaldırarak bu duayı edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz