Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Banyoya girip çıkarken okunacak dua konusunda bilgi sahibi olarak siz de duş ihtiyacınızı daha faziletli ve sevaplı hale getirebilirsiniz. Banyoya tamamen üryan bir şekilde girdiğimiz için avret yerlerimiz görünüyor. Bundan melekler haya etmektedir. Bunun için melekleri utandırmamak ve sevap kazanmak için mutlaka banyoya her girdiğimizde ve banyodan her çıktığımızda mutlaka faziletli duayı etmeliyiz.

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Duanın Okunuşu

Banyoya girip çıkarken okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Banyoya girerken : “Allâhümme innî es’eluke min’el cenneti ve naimîha ve euzu bike mine’n nari ve hamimiha”.

Banyodan çıkarken : “Elhamdü lillahillezi ezhebe ann’il ezâ ve afânî”. denilir.

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Banyoya girip çıkarken okunacak dua arapça yazılışı ise şu şekildedir:

اَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الْخُبْثِ وَالْخَبَائِثَ

اَلْحَمْدُ ِللهِ الَّذِى اَذْهَبَ عَنِّى اْلاَذَى وَعَافَانِى مِنْ ذَلِكَ

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Banyoya girip çıkarken okunacak dua türkçe anlamı olarak şunu belirtmemiz gerekiyor:

(Banyoya girerken) :”Allah’ım! Senden cennetini ve cennetinin nimetlerini istiyorum, cehennem ateşinden de sana sığınırım”.

(Banyodan çıkarken :”Sana şükürler olsun ey Rabbimiz! Bizi cehennemin eza ve azabından koru”.

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Duanın Fazileti

Banyoya girip çıkarken okunacak dua fazileti de çoktur. Bu duayı okuyarak çıplak vücudumuzdan haya eden melekleri utandırmamış oluruz ve Allah’tan da mağfiret dilemiş oluruz. Peygamberimizin her banyoya girdiğinde ve banyodan çıktığında söylediği dua olması bakımından İslam toplumunun mutlaka unutmaması gereken duadır.

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Dua Dinle

Banyoya girip çıkarken okunacak dua dinle

Sonuç: Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Banyoya Girip Çıkarken Okunacak Dua Hakkında Bilgi konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Emir Sümeyye Yorumunda diyor ki;

    “Dört gözle bekleyecek birşeyleri olan insanlar, çalar saate ihtihaç duymazlar.”

  2. Ekin KARASIL Yorumunda diyor ki;

    Keşke bunu anlayabilenlerden olabilsek. Allah razı olsun abi sizlerden.

  3. Asya GÜLER Yorumunda diyor ki;

    Allah Bu siteyi yapanlardan 1000 defa razi olsun! Birkac gundur bulmusum bu siteyi. Arama ile tevafuken buldum. Her gun siteyi acip, duayi dinliyorum, agliyorum, agliyorum… Ondan sonra gunume basliyorum. Allah bin defa Razi olsun!!! Bu yaziyi sitenin administratoru okuyacaktir zannediyorum. Cok rica ediyorum, bana sitede okunan duanin nerden alabilecegimi yazarmisiniz? Belki de hediyye olarak gonderirsiniz? Can Azerbaycandan kardeshiniz Seymur… Dua edin, dualarda birleshelim, bulushalim… Rabbim affede…

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com