Su İçtikten Sonra Okunacak Dua

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Su insanlık için çok önemli bir hayat kaynağıdır. Müslümanlığın ilk yayılmaya başladığı zamanlarda özellikle Arap yarımadasında suyun önemi çok daha fazlaydı. Bu yüzden insanların suya ihtiyaçları vardı. Suyun değerini bilen Müslümanlar, her su içtiklerinde ise buna şükrederlerdi. Çünkü su olmadığı zaman ne kadar kötü bir durumla karşılaşacaklarını biliyorlardı.

Su içen Müslümanlar aynı o zamanlarda olduğu gibi şimdide Allahü Teala’ya bunun için şükrediyorlar. Suyu yaratan Allahü Teala’nın onu insanların kana kana içebilmesi için tuzlu yapmadığını biliyorlar. Bununla birlikte her an için insanların günahlarından dolayı suyu tuzlu bir hale getirebileceğinin de farkındalar ve böyle olmasını istemedikleri için insanlar her su içtikten sonra ona olan şükranlarını bu dua ile dile getiriyorlar.

Su İçtikten Sonra Okunacak Duanın Okunuşu

Elhamdulillahillezi segana azben furaten birahmetihi ve lem yec’alhu milhen ucacen bizunubina.

Su İçtikten Sonra Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

su

Su İçtikten Sonra Okunacak DuanınTürkçe Anlamı

Bize tatlı soğuk su içiren ve günahlarımız sebebiyle onu içilmez tuzlu su yapmayan Allah’a hamd olsun.

Su İçtikten Sonra Okunacak Dua Dinle


2 Yorumlar
  1. Beyza Nur Yorumunda diyor ki;

    Ömrümde sözlerime ağlayan, Buğulanan, kanayan gözleri, Sen kederden ağlatma Allah’ım En mutsuz olduğu anlarda Eğer mutlu isem, Kalbimi sök yerinden Gülen gözlerimi al benden, Canımın yarısına, Sevdiğime bağışla Allah’ım. Ben mutsuz, eğer o mutlu ise, Ondan hiçbir parçasını alma, Bir gülüşünü, Birde buğulu gözlerini göster yeter, Ben yarimin gülüşüyle öleyim. ,

  2. Duygu GÜVEN Yorumunda diyor ki;

    allahım evde kalmış kızların kısmetini aç ,

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com