Su İçerken Okunacak Dua

Su, Besmele ile birlikte üç nefeste içilmeli ve her nefes esnasında ağzını da bardaktan çekmelidir. Peygamber efendimiz de böyle yapmaktaydı. Su içerken ilk nefeste Rabb’ine, vermiş olduğu nimet nedeni ile şükretmeli, ikinci nefeste şeytanın kendisine ortak olmaması için Allah-u Teâlâya sığınmalı ve üçüncü nefeste ise içilen suyun şifâ olması için Allah-u Teâlâya niyazda bulunmak gerekmektedir. Müslüman kullar, her nefesin sonunda da Allah-u Teâlaya hamd eder ise yani “Elhamdülillah” der ise içmekte olduğu su, diğer su içmesine kadar karnında tespih eder.

Su İçerken Okunacak Dua Nedir?

Su içerken mutlaka “Elhamdülillah” diyerek su içilmelidir ve Hadîs-i Şerifte “Günahı çok olan su dağıtsın” burulmuştur. Peygamber efendimiz buyurmuştur ki “Su içeceğiniz vakit, ayakta içmeyiniz! Vücudunuza zararlıdır. Sadece abdestten artan su ve zemzem-i şerif ayakta içilir.

Su İçerken Okunacak Duanın Okunuşu

Su içerken okunacak duanın okunuşu, “Elhamdü li’llahi’llezî sekana azben füraten bi rahmetihî, ve lem yec’altıü milhan ücacen bi zünûbina.” Şeklindedir ve su içtikten sonra okunacak dua ise,” El hamdü lillahilleziy at’ameniy fe eşbaaniy ve sekaniy fe ervaniy.”

Su İçerken Okunacak Duanın Fazileti

Su içerken okunacak duanın fazileti, “Şefkat ve merhametiyle bize tatlı ve lezzetli su içiren, günahlarımız yüzünden suyumuzu acılaştırıp tuzlu kılmayan Rabbimize hamdolsun.” Şeklindedir. Ayrıca su içtikten sonra okunacak duanın fazileti de “Beni it’am edip doyuran,içirip kandıran Yüce Allah hamd ederim” şeklindedir.

Su İçerken Okunacak Duayı Dinle

Su içerken okunacak duayı dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=mG6p9OXV1tk adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

5 Yorumlar
 1. Beyza ÇINKIR Yorumunda diyor ki;

  aynen öyle İnşallah onu hakkıyla yapanlardan oluruz

 2. Ayberk DENİZ Yorumunda diyor ki;

  Çok doğru abi Allah Razı Olsun. Allah bizi doğru yoldan ayırmasın inşallah. Âmin ⚘⚘

 3. Deniz BAYINDIR Yorumunda diyor ki;

  En başta güzel hocamız olmak üzere Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun 💐

 4. Eray ERGÜL Yorumunda diyor ki;

  Ey Allah’ım! Benim hatalarımı cehaletimi işlerimde göstermiş olduğum israfı ve Sen’in benden daha iyi bildiğin günahlarımı bağışla Ya Rabbi!!!

 5. Emiş TİRİÇ Yorumunda diyor ki;

  Allah’ım! ihlas suresinin hakkı için , bizi kendi iradesiyle ihlaslı olan ve Senin ihlaslı kıldığın kullarıdan eyle! AMİN… ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com