Tuvaletten Çıktıktan Sonra Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Tuvaletten çıktıktan sonra okunacak dua tuvalet ihtiyacının giderilmesinden sonra kişinin okuyacağı duadır. Peygamberimizin yaşamı bir Müslüman için hayatının her anında örnek alınması gereken onlarca hadiselerle dolup taşmaktadır. İşte onlardan birisi de tuvalet âdabında karşımıza çıkıyor.

Tuvaletten Çıktıktan Sonra Okunacak Duanın Okunuşu

Tuvaletten çıktıktan sonra okunacak dua okunuşu şu şekildedir:

Elhamdülillahil’lezî ezhebe ann’il eza ve âfâni min zâlik.

Tuvaletten Çıktıktan Sonra Okunacak Duanın Türkçe Anlamı

Tuvaletten çıktıktan sonra okunacak dua türkçe anlamı olarak şunu dile getirebiliriz.

Benden sıkıntı ve ezayı giderip alan ve bana onun yerine afiyet veren Allah’a hamdolsun.

Tuvaletten Çıktıktan Sonra Okunacak Duanın Fazileti

Tuvaletten çıktıktan sonra okunacak dua fazileti arasında birçok faktörleri sıralamamız mümkün. Nitekim onlardan biri kişinin tuvalet ihtiyacının gelmesi ve o sıkışma durumunda ne kadar da âciz olduğunun farkına varmasıdır. Anında tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra sıhhat ve afiyet hasıl olacağı için de tuvalet ihtiyacının giderilmesinden gelen rahatlamayla beraber okunması gereken kıymetli dualardan biridir. Peygamberimizin mutlaka her zaman tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra bu duayı okuyarak ümmetine rehber olduğu ve bu yönde onlara tavsiyelerde bulunduğu açıkça görülmektedir. İşte bu durumdan hareket edildiği zaman gerçekten de tuvaletten çıktıktan sonra mutlaka bu duayı okumamız ve bu şekilde Allah’a karşı olan temennimizi her yönden yerine getirmemiz mümkün olabilecektir.

Tuvaletten Çıktıktan Sonra Okunacak Dua Dinle

Tuvaletten çıktıktan sonra okunacak dua dinle https://www.youtube.com/watch?v=IkAP9d3AhVU bağlantısından bir de sesli olarak dinleyerek duanın hikmetini her yönüyle siz de öğrenebilecek ve mutlaka hayatınıza uygulayacaksınız.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Ebsar ILGAZ Yorumunda diyor ki;

    Helal olsun sana Huzurkapisi abi hem güldürüyor hem hüzünlendiriyorsun❤️🌹

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com