Ana Sayfa Dualar

Zemzem İçerken Okunacak Dua

Zemzem içerken okunacak dua, arapçası ve okunuşlarını sizler için derledik. Kâbe-i muazzamanın Hacer-ül-esved köşesi karşısındaki kuyudan çıkan mübarek suyu içerken duayıda ihmal etmemek lazım.

Zemzem, çok mübarek ve gıdalı bir sudur. Hz. Hacer ve Hz. İsmail, uzun müddet yemek yemeden bu suyla idare ettiler. Bir hadiste Peygamber Efendimiz Zemzem’in bu hususiyetine işaret etmiştir. Bir diğer hadiste de “Zemzem ne niyetle içilirse ona şifa olacağı.”buyurulmuştur.

Zemzem İçerken Okunması Gereken Dua

Zemzem içerken okunması gereken dua, şöyledir;

اَللَّهُمَّ اِنِّى اَسْئَلُكَ عِلْماً ناَفِعاً وَرِزْقاً وَاسِعاً وَشِفآءً مِنْ كُلِّ دَآءٍ وَسَقَمٍ بِرَحْمَتِكَ يَآ اَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ

Zemzem Duasının Okunuşu

Zemzem duasının okunuşu, şöyledir;
Alllaahümme innii es’elüke ilmen naafian ve rızgan vaasian ve şifaaen min külli daain ve sekaamin birahmetike yaa erhamer-raahimiin.

Zemzem Duasının Anlamı

Zemzem duasının anlamı, şu şekildedir;
Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allahım senden, menfaat veren (yararlı ) ilim, geniş rızık ve her dert ve hastalıktan şifa niyaz ederim.”

Zemzem duası ve anlamı, her içildiğinde okunulmalısı ve zemzemin ısraf edilmemesi gerekmektedir.

Zemzemin Faydaları 

Zemzemin faydaları, şunlardır;

Zemzem ne niyetle içilirse ona faydalı olur. Bundan  dolayı sıkıntılarımızdan kurtulmak. şifa bulmak. son nefesimizde iman ile ölmek için.İhtiyaç hissettiğimiz her şey için onlara niyet edip içilmeli. Zemzem içmeyi bir niyet  olarak bilmeliyiz.

Yeryüzünde en mukaddes topraktan kaynayan sudur. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)´in kalb-i şerifinin defalarca yıkandığı sudur.
Cenab-ı Hakkın İbrahim (a.s.)´a ikram ettiği bir nimettir. Süt arttırıcı bir etkisi vardır. Resulullah; ‘Hacer zemzemden içiyor, içtikçe İsmail’i emzirmek için sütü çoğalıyordu’ demiştir.

Zemzem Duası Dinle

Zemzem duası dinle, bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz