Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua

Dinimiz olan İslam inancına göre, ecel kader ile bağlı olup, dua ve temenni ile bağlantılı değildir. Bir kimsenin eceli gelir ise istese de istemese de ömrü, ne uzar ne de kısalır. Bu durumda ölümü temenni etmek ya da etmemek, ahlaki bir yöne sahip bir müminlik edebilir. Ölümü temenni etmede görülen ilk mühim ahlaki sakınca, kadere karşı bir itiraz söz konusu olabileceğidir. İkinci mühim ahlaki sakınca ise, amacı çeşitli durumlar ile imtihan olan hayat vazifesinden kaçmak olabilir ki bu durum isse meskenettir ve kişiyi ruhen yıkmaktır. İslamiyetin, dünyevi ve maddi musibetler nedeniyle ölümü temenni etmeyi uygun görmesi de mümkün değildir.

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua Nedir?

Öleceğimiz vakit, hayırlı bir son ile hayatımız kapansın, öbür dünyada Salihler ile birlikte olalım temennisinde bulunuluyordur ve dualarda ölüme yer verilmesi, ölmeyi istemek değil de ölüm olayını zihinde canlı tutmak ve unutmamak içindir.

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Hayırlı bir ölüm için okunacak duanın okunuşu, “Teveffenî muslimen ve elhıknî bis sâlihîn(sâlihîne).”

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Duanın Arapça Yazılışı

Hayırlı bir ölüm için okunacak duanın Arapça yazılışı, “وَفَّنِي مُسْلِمًا وَأَلْحِقْنِي بِالصَّالِحِينَ” şeklindedir.

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Duanın Fazileti

Hayırlı bir ölüm için okunacak duanın fazileti ise, “(Ey Rabbim!) Beni müslüman olarak vefât ettir ve beni sâlihler arasına kat!” şeklindedir.

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua Dinle

Hayırlı bir ölüm için okunacak dua dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=pLzGMsqK4Bw adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sonuç: Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua

Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Hayırlı Bir Ölüm İçin Okunacak Dua konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Cansu KİBAR Yorumunda diyor ki;

    selamün aleyküm bu siteyi kuranlardan Allahü Teala binlerce kez razi olsun bütün müminlerin yar ve yardimcisi olsun dualarimizi kabul et yarabb!!! ,

  2. Doğan ÇETİNKAYA Yorumunda diyor ki;

    Bu kadar güzel bir site hazırladıgınız için size sonsuz teşekkürler.ALLAH tan dilegim sizlerin ve bütün inananların dualarını kabul etsin.. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com