Silikon Taktırmak Günah Mıdır?

Silikon taktırmak günah mıdır konusunda silikon yapılan bölgeye göre bazı bölgeleri günah kabul eden din adamları vardır. Bazı din adamları ise tüm silikon çeşitlerini günah kabul eder.

Göğüs Estetiği Yapmak Günah Mıdır?

Göğüs estetiği yapmak günah mıdır sorusunu bazı din alimleri göğüs olduğu için ve amaç eşe hoş görünme maksatlıysa günah değildir diye söyler. Göğüs bölgesi kişinin yalnızca eşinin görebileceği bir bölge olduğu için buraya yapılan estetiği caiz görmüşlerdir. Diğer görüşe göre insan hiç bir şekilde görüntüsünü değiştirmemelidir. Eşi kadını yıprandığı ve yaşlandığı için beğenmiyorsa, kadın yuvasının yıkılmaması için bile olsa fıtratını bozmamalıdır. Yalnız belli bir hastalıktan dolayı kadının bulunduğu yaştan çok daha ileri yaş görünümü varsa, kadın bulunduğu yaşa uygun göğüs estetiği yaptırabilir. Örneğin kırk yaşında on doğum yapmış bir kadının göğüsleri seksen yaşındaki bir kadınınki gibiyse, silikon yaptırılabilir. Ancak bu silikonla kadın kendi yaşından daha genç görünmemelidir.

Göğüs Büyütme Caiz Midir?

Göğüs büyütme caiz midir konusunda normal şartlarda caiz değildir. Ancak meme kanseri gibi göğsün alınması durumunda eş için estetik yaptırılabilir, şart değildir. Küçük göğüsle yaratılan bir kadının göğüs büyütmesi caiz değildir. Fıtratı bozmaya girer.

Göğüs Estetiği Günah Mıdır Diyanet

Göğüs estetiği günah mıdır Diyanet İşleri’ne göre normal durumlarda günahtır. Ancak kazalara bağlı anormal vücut değişikliklerinin kişinin psikolojisinin bozulmasına, çevresi tarafından dışlanmasına sebep oluyorsa caizdir.

Silikonun Günah Olduğu Bölgeler

Silikonun günah olduğu bölgeler tüm İslam alimlerince ortak görüş olarak dudak, kaş gibi herkesin görebileceği yerlerdir. Ancak kaza ya da doğumdan farklı olan kişiler tedavi amaçlı her bölgeye uygulama yaptırabilir. Tavşan dudak, yarık dudak gibi.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com