Tüp Bebek Günah Mıdır?

Tüp bebek günah mı konusunda bebeğin oluşum parçalarına göre günah olan ve olmayan haller bulunur. Öncelikle çocuk sahibi olamayan bir karı kocanın düşünmesi gereken şey bunun bir imtihan olabileceğidir. Kişiler bu durumu kabul edip, hiçbir yola başvurmayabilir. Bakara suresi 216. ayette: “Sizin için daha hayırlı olduğu halde bir şeyi sevmemeniz mümkündür. Sizin için daha kötü olduğu halde bir şeyi sevmeniz de mümkündür. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” geçtiği için çocuk sahibi olamayan çiftler bu durumun da hayırlı olabileceğini düşünebilirler.

Tüp Bebek Caiz Mi Dinimiz İslam

Tüp bebek caiz mi dinimiz İslam alimlerine göre eğer kadın ve erkek nikahlıysa ve kadının yumurtası ile erkeğin spermi kullanılırsa caizdir. Kadın ve erkek nikahlı değilse caiz değildir. Kadın ve erkek nikahlıysa ama başka kadının yumurtası ya da başka erkeğin spermi kullanılırsa caiz değildir.

Erkek Doktora Tüp Bebek Yaptırmak Caiz Midir?

Erkek doktora tüp bebek yaptırmak caiz midir konusunda eğer ulaşılabilir ve aynı işlemi yapabilen bir kadın doktor yoksa caizdir.

Kredi İle Tüp Bebek Caiz Mi?

Kredi ile tüp bebek caiz mi konusunda İslam alimlerince çocuklar Allah’ın birer emaneti olduğundan, onlar doğmadan borca girmenin ve çocuğu sıkıntılı bir dönemde doğurmanın uygun olmadığını, bu yüzden caiz olmadığını söyler.

PGT Yaptırmak Günah Mı?

PGT yaptırmak günah mı konusunda tıbbi bir zorunluluk yoksa günahtır. Şûrâ suresi: “Göklerin ve yerin mülkü Allah’ındır. Dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine de erkek çocukları bahşeder. Yahut onları hem erkek, hem de kız çocukları olmak üzere çift verir. Dilediğini de kısır kılar. O her şeyi bilendir, her şeye gücü yetendir.”


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com