Sevgiliyle El Ele Tutuşmak Günah Mı?

Sevgiliyle el ele tutuşmak günah mı konusunda peygamberimizden örneklerle konuya açıklık getireceğiz. Ama öncelikle şunu belirtmek gerekir ki İslam’da bir kadının bir erkeğe helal olması için dini nikah kıyılması gerekir. Dini nikah olmadan yapılan her türlü buluşma, görüşme, sarılma vs haramdır. Bu yüzden caiz değildir kesinlikle.

Evlenmeden El Ele Tutuşmak Haram Mı?

Evlenmeden el ele tutuşmak haram mı konusuyla ilgili olarak peygamberimize ait hadis-i şerifinden birisini nakletmemiz gerekiyor. Peygamberimiz efendimiz aleyhisalat ü vesselam buyurmuştur ki :”Sizden biriniz bir kadınla baş başa kalırsa üçüncüsü şeytandır” buyurarak bir erkeğin bir kadınla baş başa kalmasının kesinlikle dinen uygun olmadığını açıkça belirtmiştir. Bu da evlenmeden el ele tutuşmanın caiz olmadığı ve dini nikah olmadan el ele tutuşma gerçekleşerek şehevi duyguların harekete geçmesinden ötürü haram olduğunu söylemeliyiz.

Sevgiliyle El Ele Tutuşmak Caiz Midir?

Sevgiliyle el ele tutuşmak caiz midir dinimize göre kesinlikle caiz değildir. Peygamber efendimiz’e gelerek biat eden (İslam dinini kabul eden) kadınlar efendimize ey Allah’ın rasûlü neden bizim elimizi tutmadın diye sorunca peygamberimiz ben kadınların elini tutup tokalaşmam buyurarak konuya açıklık getirmiştir.

Evlenmeden Önce El Ele Tutuşmak Günah Mıdır?

Evlenmeden önce el ele tutuşmak günah mıdır dini nikah olmadığından ötürü kesinlikle günahtır. Öte yandan efendimize ait Taberanî’den alınan bir hadis-i şerife göre şöyle buyrulmaktadır: ” Sizden birinizin başına iğneyle dürtülmesi kendine helal olmayan bir kadına dokunmaktan daha hayırlıdır” buyurarak konunun ne denli önemli olduğunu ve dini nikah olmadan sevgililerin ve evleneceklerin el ele tutuşmalarının kesinlikle caiz olmayacağı konusuna böylelikle her yönüyle yer verilerek konuya tamamen açıklık getirilmiştir.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com