Kız Arkadaş İle El Ele Tutuşmak Günah Mıdır?

Kız arkadaş ile el ele tutuşmak günah mıdır konusunda bütün din adamlarının görüşü günah olduğundan yanadır.

Sevgiliye Dokunmak Günah Mı?

Sevgiliye dokunmak günah mı konusunda sevgiliden kast edilen kişinin kendisiyle nikahlı eşi değilse günahtır. Ayrıca din adamlarına göre son zamanlarda yaygın olan sevgili iken günah olmasın diye dini nikah yaptırmak günahtır. Çünkü din, kişilerin zevklerine alet edilemez. İsra suresinde: “Zinaya yaklaşmayın, çünkü o çok çirkin bir iş ve kötü bir yoldur.” diye geçer.

Sevgiliye Sarılmak Günah Mı?

Sevgiliye sarılmak günah mı konusunda din adamları günah olduğunu kabul eder. Kişi evleneceği kişiyle hangi şartlarda vakit geçirmelidir konusunda din bilginleri; yanlarında üçüncü bir kişi olması şartıyla birbirlerini tanıyabilirler ama bu vakitte asla dokunmak, sarılmak vb yapılmamalıdır. Ayrıca tanışma yerleri topluma açık, kalabalık, aydınlık, göz önünde mekanlar olmalıdır.

Erkeğin Kadına Dokunması Haram Mıdır?

Erkeğin kadına dokunması haram mıdır konusunda eğer aralarında nikah bağı yoksa haramdır.

Nişanlıyken El Ele Tutuşmak Günah Mı?

Nişanlıyken el ele tutuşmak günah mı konusunda kişilerin nişanlı olmasının bir önemi yoktur, nikah olmadığı için günahtır. Nişanlıyken birbirine yakın olabilmek için dini nikah yaptırmak günahtır, caiz değildir, dini kötüye kullanmaktır. Nur suresinde: “Mü’min erkeklere söyle; bakışlarını kıssınlar, edep yerlerini korusunlar. Onlar için temiz olan budur. Allah onların ne yaptıklarından haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle; bakışlarını kıssınlar ve edep yerlerini de korusunlar.” geçer. Din adamları bu sözlere dayanarak bakışların bile zina olarak görüldüğünü belirtirler ve zinaya yaklaştıran birbirine uzun uzun süzerek bakışlar, el ele tutuşmak, sarılmak, dokunmak gibi her türden davranışın günah olduğunu açıklarlar.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com