Sabır Duası

Sabır Duası Hakkında Bilgi

Sabırlı olmak insanın sahip olması gereken en önemli erdemlerdendir. Sabırlı olan kişi çok daha sakin bir düşünce ile olayları muhakeme edebilir. Sıkıntılarla karşılaştığında bu sıkıntılara karşı koyabilir. Ancak insanın sabırlı olması için yapabileceği çeşitli dualar da var. Bu dualardan en çok bilineni ise Sabır Duası. Çok çabuk sinirlenen, olaylara karşı sabırlı olamayan kişiler için bu dua son derece önemli bir dua.

Bu konuda şikâyeti olanlar sabır duasını ederek sabretmeyi Allahü Teala’dan dileyebilirler. Her konuda sabırlı olabilmek ve sabırlı olarak kalabilmek insanların hayatta çok daha başarılı olmalarını sağladığı gibi sakin düşünme ve soğukkanlı olma gibi özellikleri de beraberinde getirir. Bu yüzden sabır duası okumak önemlidir.

Sabır Duası Okunuşu

Rabbenâ efriğ aleynâ sabran ve teveffenâ müslimîn.

Sabır Duası Arapça Yazılışı

Sabır Duası Türkçe Anlamı

Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır ve canımızı Müslümanlardan biri olarak al.

Sabır Duası Dinle


2 Yorumlar
  1. Abdülbaki BULUT Yorumunda diyor ki;

    ALLAH ım kalplerimizi mutmain et bize hidayrt et bize acı bizi kulluguna kabul et bize rahmetinle muamele et. sana sıgınıyor senden yardım bekliyoruz. kalplerimizden geçeni gerçek niyetlerimizin ne oldugunu bizden daha iyi biliyorsun. ALLAH ım bizi rahmetinle yarlıga AMİN

  2. Eray Ayşe Yorumunda diyor ki;

    selamün aleyküm bu siteyi kuranlardan Allahü Teala binlerce kez razi olsun bütün müminlerin yar ve yardimcisi olsun dualarimizi kabul et yarabb!

Yoruma kapalı.