Tehlike Anında Okunacak Dua

Tehlikeye Maruz Kalınca Okunacak Dua Hakkında Bilgi

Evden dışarı çıkınca hiç kimse başına ne geleceğini bilemez. Bu yüzden bir taraftan dikkatli olurken diğer taraftan da tehlike ile karşılaşınca ne yapmamız gerektiğini de bilmek gerekmekte. Tehlike ile karşılaşıldığında okunması gereken bir dua var. Bu dua sayesinde tehlike anında Allahü Teala’nın sizi koruması için yardım isteyebilirsiniz. Karşılaştığınız tehlikenin Allahü Teala tarafından çok kolay bir şekilde ortadan kaldırılabileceğini unutmayın. Onun gücü her şeye yeter. Bunun için kendinizi tehlike altında hissettiğiniz anda bu duayı okuyabilirsiniz.

Her insan hayatının pek çok döneminde çeşitli tehlikelere maruz kalabilir. Hırsızlık olayı yaşayabilir, kaçırılma olayı yaşayabilir, bindiği vasıta arızalanabilir. Bu gibi durumlarda bu duayı okumak makbuldür.

Tehlikeye Maruz Kalınca Okunacak Duanın Okunuşu

Ve La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azim .

Tehlikeye Maruz Kalınca Okunacak Dua Arapça Yazılışı

tehlike

Tehlikeye Maruz Kalınca Okunacak Dua Türkçe Anlamı

O çok yüce ve pek büyük olan Allah’ın yardımı olmadan hiçbir güç ve kuvvet yoktur.

Tehlikeye Maruz Kalınca Okunacak Dua Dinle


8 Yorumlar
 1. Batuhan ER Yorumunda diyor ki;

  Ne kadar güzel kişilik büyük bir hazla takip ediyorum,cıncık gibi Adana

 2. Beste Itır Yorumunda diyor ki;

  Allah’tan, geçen gün, Adanalı bir arkadaşım, ‘duacı’ tabirini kullanmıştı ve ben de anlamını araştırmıştım da; şimdi Huzurkapisi kardeşi anlamam kolay oldu 🙂

 3. Fatma Nihal Yorumunda diyor ki;

  Onlarca yerde faydasız ilimden Allah’a sığınırım.

 4. Ezgi ESEN Yorumunda diyor ki;

  Ey gül yüzlü mümin kardeşlerim Ey Allah resülünün sevgili dostları olan kardeşlerim Ey Rahman ve Rahim olan;en güzel isimlerin sahibi olan yüce Rabbimin dostları…Hikmet sahibi olan Yüce Rabbim;bana maddi ve manevi büyük sıkıntılar verdi.Çok büyük darlıktayım ey Allah dostları..Sizin gül kokulu DUALARINIZIN vesilesi ile MELİK ve KUDDÜS olan YÜCE RABBİMİN RIZASINI dilemekteyim.

 5. Emre NURCAN Yorumunda diyor ki;

  derslerimin iyi olması için okunan dua ,

 6. Esin SEYREK Yorumunda diyor ki;

   selam bende bu siteye arkadaşım sayesinde katıldım katılalı daha bi kaç gün oldu ama siteden çok istifade ettim Rabbim cümlemizin dualarını kabul etsin ,

 7. Ayşe SİVRİ Yorumunda diyor ki;

  Sevgili kardeşlerim bu günlerde  dostlarım zannettiklerimin iç yüzlerini meydana cıkıyor.ben de bu kişilerden uzak durmaya calışıyorum Yüce Allahım binlerce şükürler olsun kim bilir yüce yaratan beni uyarmak için olabilr.Ve kendi kendime diyorum ki daha önce uykudaymışım  mı ?? ve ben biliyorum ki hayatta hiç bir şey tesadüf değildir.Allah doğru yolldan ayırmasın amin….

 8. Duru elfida Yorumunda diyor ki;

  kendimi tahlike altında hissederken okuduğum dua Allâhumme inniy euzübike minel keseli vel heremi vel me’semi vel mağremi ve min fitnetil kabri ve azabil kabri ve min fitnetin nari ve azabin nari ve min şerri fitnetil gınâ ve euzü bike min fitnetil fakri ve euzü bike min fitnetil mesihid deccâli. Allâhummeğsil anniy hatayaye bimâisselci vel beredi ve nekkı kalbiy minel hataya kemâ nekkaytes sevbel ebyaza mineddeyni ve bâıd beyni ve beyne hatayâye kemâ bâatte beynel maşrıkı vel mağrıb….

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com