Mübin Duası

Mubin Duası Hakkında Bilgi

Mubin duası aslında bir hacet duasıdır. Tüm dertlerin insanın peşini bırakması ve rahata kavuşması için edilen dualardan bir tanesidir. Daha çok Yasin-i Şerif okunduktan sonra bu duanın okunması uygun görülmektedir. Eğer Yasin-i Şerif’ten sonra okunursa duanın Allah tarafından kabul görüleceği ve kişinin huzura ereceği söylenmektedir. Önemli işlerin kolaylıkla halledilmesi için de Yasin suresi arka arkaya dört defa okunurken her “mubin” ayeti okunduğunda yedişer kez Mubin Duası okunmalıdır.

Mubin duası Allah yakarırken edilen en anlamlı dualardan bir tanesidir. Genellik hayatı yolunda gitmeyen, borcu olan ve ciddi bir çıkmaza giren insanlar için önemli bir duadır. Bu sebeple okunmasına da özen gösterilmelidir.

Mubin Duası Okunuşu

Sübhânel müneffisi an külli medyün* sübhânel müferrici an kulli mahzun* sübhâne men ceale hazâinehu beynel kâfi ven nun* sübhâne men izâ erâde şey’en en yekule lehu kün fe yekun* yâ müferriicü ferric* yâ müferricü ferric* yâ müferricü ferric* yâ müferricü ferric* ferric annî hemmi ve ğammî fercen âcilen ğayra âcilin bi rahmetike yâ erhammer râhımiyn

Mubin Duası Arapça Yazılışı

Mubin Duası Türkçe Anlamı

Her borçluyu sıkıntıdan kurtaran, her kederlinin gönlünü sevindiren, her tutukluyu kurtaran, bütün gizli şeyleri bilen, bütün hazinelerini lahzada açabilecek duruma getiren, dilediği şeye “ol” deyince hemen oluveren, her şey yed-i kudretinde bulunan ve en sonunda O’na döneceğimiz Cenab-ı Hakk’a hamdü sena olsun. Bütün tesbih ve dualarımız O’na mahsustur.

Mubin Duası Dinle

Mübin Duası konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Mübin Duası konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Yoruma kapalı.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com