Ana Sayfa Dualar

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası

Kaybolan Eşyayı Bulma Duası

Önemli bir eşyasını kaybedenler ve çaresiz bir şekilde düşünmeye başlayanlar için bu dua yapılır. Hz. Ömer’in oğlu Abdullah bir eşyasını kaybeden ya da çaldıran kişi iki rekat namaz kıldıktan sonra bu duayı etsin demiştir. Bu dua sadece kayıp eşyalar için değil, yolunu kaybeden, doğru yolu bulmak isteyen kişiler içinde yapılması makbul olan bir duadır.

Eşyanızın kaybolması ya da çalınması durumunda elbette ki öncelikli olarak polise başvurmak gerekmekte. Ancak dua da ederek eşyanızın bulunmasını manevi olarak da isteyerek çok daha kolay bir şekilde bulunmasını sağlayabilirsiniz. Allah bu konuda haksızlığa uğradığınızı görecek ve size yardımcı olacaktır. Bu duayı eşyanız bulunana kadar düzenli olarak yapabilirsiniz.

Kayıp Eşya Bulma Duası Okunuşu

Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.

Kayıp Eşya Bulma Duası Arapça Yazılışı

Kayıp Eşya Bulma Duası Türkçe Anlamı

Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah’ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir.

Kayıp Eşya Bulma Duası Dinle