Rüzgar Eserken Okunacak Dua

Rüzgar Eserken Okunacak Dua Hakkında  Bilgi

Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ-’nın validemizin anlattığı bir rivayetine göre Peygamberimiz -sallâllâhu aleyhi ve sellem-, rüzgar çıktığında  ve ve bulutların rengi siyaha döndüğünde yüzündeki ifade değişir, endişeli bir hal alır, bir süre durup bakar bazen de evine geçerdi. Bulutlardan yağmur taneleri düştüğünde ise adeta yüreğine su serpilirdi. Peygamberimizin yüzünden ve ifadelerinden de anlaşılacağı üzere bu olanlar bir olumsuzluk çağrıştırıyordu. Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ- bu duurmun nedenimi anlaamak için Peygamberimize sordu ve  Rasûl-i Ekrem Efendimizin cevabı şu oldu:

“Ne bileyim, belki bu kara bulut Âd kavmine geldiği gibi bir azâb olur. Onlar gördükleri siyah bulutu yağmur yağdıracak bir bulut zannetmişlerdi; ama o elîm bir azâb getirdi.”(Buhârî, Tefsîr, 46/2; Müslim, İstiskâ, 14-16)

Eski kavimlerden olan Semud kavmi bir rüzgar ile yok olmuşlardı. Bu neden şiddetli bir rüzgar gördüğümüzde dua etmemiz sadece kendimiz değil bütün müslüman kardeşlerimiz için iyi ve faydalı olacaktır. Şiddetli bir rüzgarda Allah’a sığınmak kadar güvenli bir duygu yoktur.

Rüzgar Eserken Okunacak Duaların Türkçe Anlamı 

“Allâh’ım! Sen’den bu rüzgarın, bu rüzgarın içinde bulunan şeylerin ve Sen’in gönderdiğin şeylerin hayırlı olmasını istiyorum. Bu rüzgarın, içinde bulunan şeylerin ve Sen’in gönderdiğin şeylerin şerrinden de Sana sığınırım.” (Müslim, İstiskâ, 15)

Rüzgar Eserken Okunacak Duaların Arapça Karşılığı 

بلدي الله! أريدك أن تملك هذه الريح  الأشياء في هذه الريح  والأشياء التي ترسلها. ألجأ إلى الريح والأشياء الموجودة فيها  وشر ما أرسلته

Rüzgar Eserken Okunacak Dua Dinle

https://youtu.be/vEygF7MVoZ4


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

2 Yorumlar
  1. Batuhan GÖRÜŞÜN Yorumunda diyor ki;

    Böyle bir anne olmak çok istiyorum, Allah herkrse esin, evladin hayirlsini versin.

  2. Çiğdem ÇAKIRKAPTAN Yorumunda diyor ki;

     ya rabbim…bizleri koru.en büyük korkum son nefesimde imansız gitmek beni bu korkumla sınav etme…karşıma öyle insanlar çıkar ki her an seni onlara anlatabileyim…içimde derinlerde sızlayan yaranın telafisini en kısa zamanda yapabilmeyi nasip et.sen o kadar büyük ve ulusun ki…seni o kadar çok seviyorum ki…benim arkadaşlarıma hidayet ver rabbim…seni bilip senin istediğin gibi yaşayamayan insanlara hidayet ver…senin sevgini tatmayanlara sevginin ateşini düşür ya rabbi.herkes senin sevgini tatsın rabbim.bugün benim doğum günüm.bana hayırlı geçecek uzun bir ömür verki….hep seni yaşayayım, senle olup insanlara seni anlatayım.amin….. ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com