Ana Sayfa Rüya Tabirleri

Rüyada Yeşillik Yemek

Rüyada yeşillik yemek, olumlu ve olumsuz anlamları barındırır. Yeşillik yiyen kişi hayatının sonuna kadar ciddi bir sağlık sorunuyla karşılaşmaz. Yeşil rengi zindeliği ve sağlığı temsil ettiğinden rüyasında gören kişinin çok sağlıklı bir vücut yapısı vardır. Bu olumlu anlamının yanı sıra yeşillik yemek rüyayı gören kişinin uyuşukluğuna ve tembelliğine işarettir. Bu olumsuz özelliklerin uzun süre devam ettirilmesiyle kişinin bütçesi sarsılır, kazancı azalır. Böyle bir rüya gören kişi mutlaka çalışmalarını hızlandırmalı ve hayatına çeki düzen vermelidir. Böylece rüyanın olumsuz tarafı sadece bir uyarı olarak kalır.

Rüyada Yeşil Sebze Görmek

Rüyada yeşil sebze görmek, sofralarda bereketin artacağına işarettir. Eğer sebzelerin rengi pazı, ıspanak gibi yeşilin koyu tonlarındaysa yüksek bereketi ve geliri; pırasa, marul gibi yeşilin açık tonlarındaysa o anki durumdan biraz daha bereketli bir sofrayı simgeler. Sebzeler lahana, marul gibi yuvarlak ve bir bütün halindeyse sofraya giren kazancın tek elden geldiğini ya da geleceğini; maydanoz, ıspanak gibi saçaklıysa kazanç kapısının birden fazla olduğunu ya da ilerleyen zamanlarda olacağını ifade eder.

Rüyada Yeşillik Toplamak

Rüyada yeşillik toplamak, hayırlı yollardan bol kazanç elde edileceğini müjdeler. Yeşillik miktarı kucak doluysa kazançtan birikim yapılabileceğini, bir avuçsa borçlanmadan ama biriktirmeden bir yaşam sürdürüleceğini anlatır. Rüyada toplanan yeşillikleri insanlara dağıtmak, kazancı yoksullarla paylaşıp bereketlendirileceğini söyler. Yeşillikler hayvanlara dağıtılıyorsa, kazancın yeni iş yatırımlarında kullanılacağını anlatır.

Rüyada Yeşil Ot Yemek

Rüyada yeşil ot yemek, kişinin gelirini çabuk tükettiğini ifade eder. Gelir kapısının hayırlı olduğunu ama kişinin savurganlık içinde bulunduğunu anlatır. Yeşil otu hayvanlar gibi eğilerek yiyen kişinin kazancını elde etmek için çok mücadele verdiğini ya da ilerleyen zamanlarda vereceğini anlatır. Yeşil otu eliyle toplayarak yiyen kişinin hayırlı kazancı konforlu bir şekilde kazandığını ya da ilerleyen zamanlarda kazanacağını söyler. Yeşil otun bulunduğu hava aydınlık ise iş yerinin iyi bir yer olduğunu, gece ise iş yerinin kötü ama kazancın hayırlı olduğunu anlatır. Kişi hastaysa yeşil ot yemek sağlığa kavuşacağını müjdeler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz