Recep Ayı Okunacak Dua ile Bilinmesi Gerekenler

Recep ayı okunacak dua, dinimizce en önemli duadır. Peygamber efendimizin (s.a.v.) “Allahın ayı” olarak adlandırdığı Recep ayı, üç ayların ilk ayıdır. Bereket ve Allah’ın rahmeti olan Ramazan ayına hazırlık hükmündedir. Bulunan ayın ilk cuması, Regaip gecesi olarak mübarek edilir. Günahların affedildiği, kişinin ruhunu imanla temizlediği ilk gece de diyebilirsiniz.

RECEP AYI OKUNACAK DUANIN TÜRKÇE OKUNUŞU

Recep ayı okunacak duanın Türkçe okunuşu şöyledir;

“Ya men ercühü li-kulli hayr; ve amenü sehatehu indi külli şerr. Ya men yu’ti-l kesire bi’l galil. Ya men yu’ti men seeleh. Ya men yu’ti men lem yes’elhu ve men lem ye’eifhu bi-mes’eleti iyyake cemie hayr’id-dunya ve cemie haye’il-ahire, vasrif anni bi mes’eleti iyyake cemie şerr’id-dünya ve cemie hayr’il-ahire, vasfir anni bi-mes’eleti iyyake cemie şerr’id-dünya ve şerr’il-ahire. Feinnehu ğayru mengüsin ma e’teyte zidni min fazlike ya kerim.”

RECEP AYI OKUNACAK DUANIN ARAPÇA YAZILIŞI

Recep ayı okunacak duanın Arapça yazılışı şöyledir;

يا مَنْ اَرْجُوهُ لِكُلِّ خَيْر، وَآمَنَ سَخَطَهُ عِنْدَ كُلِّ شَرٍّ، يا مَنْ يُعْطِي الْكَثيرَ بِالْقَليلِ، يا مَنْ يُعْطي مَنْ سَأَلَهُ يا مَنْ يُعْطي مَنْ لَمْ يَسْأَلْهُ وَمَنْ لَمْ يَعْرِفْهُ تَحَنُّناً مِنْهُ وَرَحْمَةً، اَعْطِني بِمَسْأَلَتي اِيّاكَ جَميعَ خَيْرِ الدُّنْيا وَجَميعَ خَيْرِ الاْخِرَةِ، وَاصْرِفْ عَنّي بِمَسْأَلَتي

اِيّاكَ جَميعَ شَرِّ الدُّنْيا وَشَرِّ الاْخِرَةِ، فَاِنَّهُ غَيْرُ مَنْقُوص ما اَعْطَيْتَ، وَزِدْني مِنْ فَضْلِكَ يا كَريمُ.

RECEP AYI OKUNACAK DUANIN TÜRKÇE ANLAMI

Recep ayı okunacak duanın Türkçe anlamı şöyledir;

“Bismillahirrahmanirrahim.

Ey hayrını ümit ettiğim ve her kötülükte gazabından güvencede olmayı umduğum(rabbim)! Ey aza karşılık çok veren; ey rahmet ve şefkatinden dolayı isteyene de istemeyene de veren. Sana yalvarıyorum, dünya ve ahiret hayrının hepsinden bana da nasip buyur. Bütün dünya ve ahiret şerrini benden uzaklaştır. Kendi fazl-u kereminden bana verdiğini arttır ey kerim Allah!”

RECEP AYI OKUNACAK DUA DİNLE

Recep ayı okunacak dua ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=fckIuaBUT0U&feature=youtu.be

Sonuç: Recep Ayı Okunacak Dua ile Bilinmesi Gerekenler

Recep Ayı Okunacak Dua ile Bilinmesi Gerekenler hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Recep Ayı Okunacak Dua ile Bilinmesi Gerekenler konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com