Berat Gecesi Okunacak Dua

Berat, Arapçada temize çıkmak anlamına gelmekte ve Şaban ayına denk gelen Berat Kandili gecesi, İslamiyete göre kulların bilmesinin mümkün olmayan şeyleri, Allah’ın bilmesi ve bunu kayıtlara geçmesi ile geçekleşmektedir. Berat gecesini ibadet ile geçiren kişilerini, dualarının kabul olacak ve ayrıca günahlarının da af olacağı birçok hadis ve ayette yer almaktadır. Berat gecesi, edilen dualar geri çevrilmez. Ayrıca kandil duası, günahların affedilmesine vesile olmaktadır. Rızıkların ve Amel defterinin dağıtılmakta olduğu Berat gecesinde edilen dualar kabul edilmekte ve Peygamber efendimiz, Berat gecesinde cennet kapılarının açıldığını ve dua edip secdeye varanlar af olduğunu müjdelemiştir.

Berat Gecesi Okunacak Dua Nedir?

Berat gecesi okunacak sure Dugan süresidir ve İhlas duasını elli kez okuyanın elli yıllık günahı silinir. Ayrıca Berat gecesinde çok Kelime-i Tevhid çekmek gerekmektedir. Berat gecesi, ganimet bilmeli, kaza namazı kılınmalıi Kuran-ı Kerim okunmalı ve tevbe istiğfar edilmelidir.

Berat Gecesi Okunacak Duanın Okunuşu

Berat gecesi okunacak duanın okunuşu, “Bismillâhirrahmanirrahim. Eûzu bi-afvike min ikâbike ve eûzu bi-ridâke min sahatike ve eûzu bike minke celle vechuke lâ-uhsî senâen aleyke ente kemâ esneyte alâ nefsike” şeklindedir.

Berat Gecesi Okunacak Duanın Fazileti

Berat gecesi okunacak duanın fazileti ise, “Ya Rabbi, cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden ana sığınırım. Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum. Sen, kendini övdüğün gibisin” anlamına gelmektedir.

Berat Gecesi Okunacak Dua Dinle

Berat gecesi okunacak dua dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=kai_tbMoB_A adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumları Göster (36)