Namazsızlığın İmansızlıktan Sonra Geldiği

Allah-u Te’ala namazsızlığın imansızlıktan sonra gelen en büyük günah olduğunda beyan adedinde şöyle buyurmaktadır.
”(O Ebu Cehil kafiri) ne (inanılması gereken şeyleri) tasdik etti, ne de namaz kıldı!
Lakin (Kur’an’ı) yalanladı ve (imandan) yüz çevirdi!
Sonra da (yaptığıyla iftihar eder bir halde) çalımla yürüyerek ailesine gitti (de, inkar sözlerini övünerek anlattı)!
(Ölüm gününde şer ve) helak sana en yakın şey olsun! (Şer ardına şer peşini bırakmasın!) Artık (kabirde de) helak (sana) en yakın şey olsun!

Sonra (şer ve) helak sana (dirilirken de) en yakın şey olsun! Artık (cehennemde de) helak (sana) en yakın şey olsun!” (Kıyamet Suresi : 31-35)

Sonuç: Namazsızlığın İmansızlıktan Sonra Geldiği

Namazsızlığın İmansızlıktan Sonra Geldiği hakkında çok şey öğrendiğiniz ve belki de önceden bilmediğiniz birçok bilgiyi keşfettiğiniz umuyoruz. Yeni bilgiler edinmek, islam dinini öğrenirken iyileşme sürecinde önemli bir adımdır ve bilgi, güce dönüşebilir. Bu nedenle, bu makaleyle ilgili düşüncelerinizi ve yorumlarınızı paylaşarak bizimle etkileşime geçmekten çekinmeyin. Her türlü geri bildiriminiz bizim için değerlidir ve gelecekteki çalışmalarımızı iyileştirmemize yardımcı olur. Sizlerle daha fazla ilginç bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz!Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Sonuçta Namazsızlığın İmansızlıktan Sonra Geldiği konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com