Günahların Affı İçin Okunacak Dua

Zikrin, temiz bir vicdan ile yapılıyor olması son derece önemlidir. Günah işleyen bir kimse tövbe etmelidir. Tevbe ise Hakk’a dönüş anlamına gelmektedir. Hakk’ı unutan veya O’ndan gafil olan bir kulun, girmiş olduğu yanlış yolun farkına vararak, gönlü ile yüzünü Rabbine yönelmesi ve affını dilemesidir.

Günahların Affı İçin Okunacak Dua Nedir?

Kulun Rabbine karşı olan pişmanlığı ve yanışı tevbe olup, ardından da af dilemek adına kalbinden taşan niyazlar ise istiğfar’dır. Tevbe eden kimsenin kalbinden çıkan ilk söz, acziyet’in itirafı olmalıdır ve içimizde bulunan sefil benlikten bir zerre kalmışsa dua ile tevbe amacına varamamış demektir. Tevbe de istenmekte olan ilahi rahmet ile berekettir.

Günahların Affı İçin Okunacak Duanın Okunuşu

Günahların affı için okunacak duanın okunuşu, “Estağfirullah. Estağfirullah. Estağfirullahe’l-azîm el-kerîm, ellezî lâ ilâhe illâ hüve’l-hayyü’l-kayyûmü ve etûbü ileyhi, tevbete abdin zâlimin li-nefsihî, lâ yemlikü li-nefsihî mevten velâ hayâten velâ nüşûrâ. Ve es-elühü’t-tevbete ve’l-mağfirete ve’l-hidâyete lenâ, innehû, hüve’t-tevvâbü’r-rahîm” şeklindedir.

Günahların Affı İçin Okunacak Duanın Fazileti

Günahların affı için okunacak duanın fazileti ise, “Ya rabbi! Bu ana gelinceye kadar benim elimden, dilimden, gözümden, kulağımdan, ayağımdan ve bilerek veya bilmeyerek meydana gelen bütün günah ve hatalarıma karşı tövbe ettim, pişman oldum. Küfür, şirk, isyan, günah ve kusur her ne türlü hâl vaki oldu ise, cümlesine tövbe ettim, pişmanlık duydum” şeklindedir.

Günahların Affı İçin Okunacak Dua Dinle

Günahların affı için okunacak dua dinlemek için https://www.youtube.com/watch?v=3JopXMMv3bU adresini ziyaret edebilirsiniz.


Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

3 Yorumlar
  1. Dilfiruz YİĞİT Yorumunda diyor ki;

    Ey İlahi huzurunda olduğumuzu hissetmek hoşlandığımız şeylerin yanında olmaktan daha hayırlı olan Sensin! Sen her türlü noksan ve kusurdan münezzehsin. Senden başka ilah yok ki bize eman etsin. Bizi cehennem azabından muhafaza eyle! aminnnn….

  2. Barkın BAT Yorumunda diyor ki;

    Allahım senin yolundan ve hz. Muhammed(s.a.v.) yolundan gitmeyi herkese nasip et!!!!! ve tüm dünya’yı islamla tanışmayı ve yaşamayı nasip eyle ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com