Kendisine Su İçiren Veya İçirmek İsteyen Kimse İçin Yapılan Dua

Yüce Allah’ın nimetleri sınırsızdır. Biz Müslümanlar dinimizce çok önemli bir nimet olarak görülen su için gerçekten de çok dikkat ederiz ve büyüklerimiz veya küçüklerimize su götürmekten de geri durmayız. İşte bu yüzden su hayrı çok önemlidir.

Kendisine Su İçiren Veya İçirmek İsteyen Kimse İçin Yapılan Dua Arapçası

)).نِاقسنمقساونِّمطأنممطأذمذللا((

Kendisine Su İçiren Veya İçirmek İsteyen Kimse İçin Yapılan Dua Türkçesi

“Allahım! Bana yemek verene yemek ver. Bana su verene su ver.”

Kendisine Su İçiren Veya İçirmek İsteyen Kimse İçin Yapılan Duanın Fazileti

Dinimizce en önemli nimetlerden birisi olarak sayılan su hem Müslümanların hayır işlemesi için hem de insanlığın doğasında bulunan klasik ihtiyaçların karşılanması için çok önemli bir besindir. Fuzuli su kasidesinde Peygamber efendimizin alemlere rahmet olduğunu, suyun ise insanlara rahmet olduğunu söylemiştir. Peygamber efendimizin de su konusunda söylemiş olduğu bir çok Hadis-i Şerif bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise Sa’d b. Ubâde’nin annesi vefat etmişti ve Rasûlullah (asm)’a gelerek: “Ey Allah’ın Rasûlü! Annem öldü onun adına sadaka verebilir miyim?” diye sordu. Rasûlullah (asm) da: “Evet” buyurdu.Sa’d: “Hangi sadaka daha hayırlı ve değerlidir?” diye sorunca, Rasûlullah (asm): “İnsan ve hayvanların su ihtiyaçlarına cevap vermektir” buyurdu.

-Ayrıca Peygamber efendimiz su hayrı ve su konusunda da şunu da söylemiştir:

“Her kim ki, elbise ihtiyacı olan bir Müslümana elbise giydirse, Allah da ona cennetin yeşil elbiselerinden giydirir. Hangi Müslüman aç bir Müslümanı doyurursa, Allah da onu cennet meyvelerinden doyurur. Hangi Müslüman susamış bir Müslümana su verirse, Allah da ona içerisinde güzel kokuları olan cennet içeceği içirir.”(Ebû Dâvûd, Zekat, 32; Tirmizi, Kıyame, 18)

Kendisine Su İçiren Veya İçirmek konusunda aradığınız doyurucu bilgiyi makalemizde buldunuz mu? Daha ayrıntılı bir araştırma için Huzur Kapısı sitemizde arama yapabilirsiniz. Yeni içeriklerimiz için sitemizi sık sık ziyaret edebilir bildirimleri açabilirsiniz. Kendisine Su İçiren Veya İçirmek konusunda diğer ziyaretçilerimizin yorumları için sayfanın en altına gidebilirsiniz. Makalemizle ilgili destek ve eleştirileriniz için değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

 Sponsor Reklam

Senin yorumun bizler için Çok değerli... Lütfen Yorum yapınız.

E-posta hesabınız kaydedilmez.

1 yorum
  1. Büşra AKKUŞ Yorumunda diyor ki;

    Rabbim hakkımızda herşeyin en hayırlısınız ver şüphesizki bizim hayır bildiğimizde şer şer bildiğimizde hayır olabilir bu yüzden vekilimiz sen ol şüphesizki en güzel vekil sensin… ,

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com